27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wernisaż wystawy ” Malarstwo i rysunek Pauliny Wołejko”

2 min read
W piątek 30 września w Muzeum Borów Tucholskich otwarta została wystawa czasowa na której zaprezentowano malarstwo i rysunek Pauliny Wołejko.

Paulina Wołejko urodziła się w Tucholi, w roku 1990. Nie kończyła szkoły artystycznej, jest samoukiem.
Jej przygoda z rysunkiem i malarstwem zaczęła się niedawno, chociaż zawsze coś rysowała. Była pod ogromnym wrażeniem programu „Malowanie obrazów to proste”, który prowadził Frank Clarke. Czasami ogląda filmy w internecie na temat rysunku i malarstwa, w ten sposób, szlifuje swoje dotychczasowe umiejętności. Inspiracje czerpie z podróży, filmów i muzyki. W wolnym czasie zajmuje się także grą na pianinie. Rysunki wykonuje tylko ołówkiem. Przetestowała różne dostępne narzędzia, ale ołówki najbardziej jej odpowiadają. Używa farb akrylowych, ale ostatnio próbuje także swoich sił wykorzystując farby olejne.
Niniejsza wystawa nie jest tematyczna gdyż ma na celu zaprezentować dotychczasowe prace artystki. Znajdą się tu m.in. portrety, trochę abstrakcji oraz martwa natura.

W wernisażu uczestniczyła najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi artystki, miejscowi twórcy i miłosnicy malarstwa. Z ramienia Zarządu Powiatu Tucholskiego gratulacje złożył Pan Karol Gutsze Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego i Funduszy Europejskich.

Zaprezentowana w muzeum wystawa jest pierwszą w karierze artystki. Pozytywne opinie, słowa uznania, wskazówki uczestników spotkania przyczynią się do dalszej pracy twórczej, a co za tym idzie przyczyni się do  tworzenia kolejnych wystaw.

_____________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook