12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weterynarze czytali dzieciom

1 min read

W środę 4 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi im. Aleksandra Janty Połczyńskiego Halina Kasica, Anna Chmara oraz Ryszard Tobolski  – Lekarze weterynarii czytali dzieciom.

Uczniowie klasy  „O” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Karasiewicza oraz klas II Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika uważnie słuchali czytanych utworów o zwierzętach. Goście nawiązali sympatyczny kontakt z dziećmi, które bardzo chętnie zabierały głos w dyskusji, a niektóre czytane wiersze znały na pamięć!

         Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Zwierząt – święta obchodzonego corocznie  4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi
w stosunku do zwierząt i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W Polsce już po raz 24 obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.


MBP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook