5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wieczór Patriotyczny

1 min read

W Miejskiej  Bibliotece  Publicznej im. Aleksandra Janty – Połczyńskiego  w Tucholi  spotkali się mieszkańcy, by z radością  świętować 98 rocznicę  powrotu miasta  do Macierzy a zarazem 100 Lat Niepodległej.

Licznie zebranych gości powitała Hanna Szramka, dyrektorka biblioteki. Podczas wieczoru wystąpili stypendyści Programu Stypendialnego „Exlibris” powołanego przez Stowarzyszenie „Edukacja i Aktywizacja” im. Walentyny i Aleksandra Janta-Połczyńskich: Julia Kochańska  (recytacja) , Anna i Julia Januszewskie, Anna Czapiewska (śpiew, gitara),  Olga Blaumann (klarnet) oraz Cyryl Kałuża (skrzypce).

Dla gości organizatorzy przygotowali okolicznościowe śpiewniczki. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i narodowych przy akompaniamencie Tomasza Kotowskiego licznie wsparła młodzież Technikum Leśnego i dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w strojach przypominających  klimat spotkania rodzinnego   w saloniku z lat XX ubiegłego wieku.

Występująca  młodzież otrzymała podziękowania i albumy fotograficzne „Tuchola pięknie…”. Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi podziękował  organizatorom i wszystkim  uczestnikom wieczoru zazaangażowany i spontaniczny śpiew. Podkreślił, że takie wydarzenia jak to uczą historii i łączą naszą wspólnotę.Wieczór poprowadziła Maria Ollick. Organizatorami tego wydarzenia była Miejska  Biblioteka  Publiczna im. Aleksandra Janty – Połczyńskiego  w Tucholi  i Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi.


Maria Ollick

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook