23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Bysław: Wspominaliśmy Włodzimierza Dębickiego

2 min read

Niedzielne popołudnie dla społeczności bysławskiej było wyjątkowe. W wiejskiej świetlicy spotkali się ci wszyscy, którzy znali, cenili twórczość i działalność Włodka Dębickiego, którego podczas pamiętnego wywiadu ośmieliłem się nazwać „człowiekiem – orkiestrą”. Nadużycia nie było, określenie się przyjęło i niech tak pozostanie.

Było niezwykle uroczyście, pojawiła się nawet prezentacja multimedialna, którą zebrana publiczność z wielką uwagą obejrzała. Reszta, to kurtuazja i część artystyczna w której udział wzięły…, młodzież z grupy „Theatron” (interesująca nazwa, której geneza sięga antycznego teatru greckiego) oraz zespół, któremu nieżyjący już Włodek, poświęcił tak wiele sił – „Frantówki Bysławskie”. Ze sceny płynęły szerokim strumieniem ciepłe słowa, muzyka i podziękowania.

Był też piękny prezent. Nadleśniczy kompleksu leśnego w Woziwodzie, ufundował niezwykły dar, obejrzymy go za chwilę.

W tych uroczystych chwilach zabrakło tego najważniejszego  – wspomnień samego Włodka, którego tak chętnie słuchaliśmy. Naprawmy to, przypominając dawne chwile, teksty i obrazy, które nasza redakcja zarejestrowała na kilka miesięcy przed śmiercią Włodka.

Przed nami historyczne już chwile.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że bohater naszej opowieści również tworzył z ołówkiem w dłoni i trudno dziwić się temu, że środowisko poetyckie było mu równie bliskie, co popisy muzyczne,  taneczne i wokalne.

Przenieśmy się w czasie raz jeszcze, tym razem do Zespołu Szkół w Bysławiu, gdzie odbyła się…

 

Prezent z Woziwody.

______________________

Mariusz R.Fryckowski

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook