2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wielki sukces byłego mieszkańca Tucholi

1 min read

Obecnie pan Andrzej mieszka w Poznaniu, prywatnie to syn zastępcy starosty tucholskiego, pana Zenona Poturalskiego. Sukces zacny, bo tucholanin udowodnił swoją pasję zajęciem doskonałego miejsca w prestiżowym konkursie piwowarów. Efekt? Tę markę będzie można poznać bliżej, bo są szanse, że trafi do produkcji.

Po raz 18. piwowarzy domowi zmierzyli się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD. Edycja 2020 największego polskiego konkursu piw domowych w historii została przeprowadzona wg standardowego dwustopniowego systemu oceny według PSPD (eliminacje + finał). Piwowarzy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Piwowarów Domowych 2020 w 16 kategoriach. W związku z panującą pandemią koronawirusa zadecydowano się przełożyć termin konkursu z końca maja na 25-28 czerwca 2020.

Mistrzem Polski Piwowarów Domowych 2020 został Andrzej Poturalski z Poznania za piwo „Casual Monday” w kategorii Stout Owsiany. Piwo Grand Champion zostanie uwarzone wg domowej receptury w Browarze Zamkowym w Cieszynie. W nagrodę Mistrz otrzymał także 5000 zł od Browaru Zamkowego Cieszyn oraz pojedzie na wycieczkę z ekipą Browamatora do Bambergu.

Gratulujemy sukcesu!


(red.)

Żródło: kpd.pspd.org.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook