18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wigilijne spotkanie kombatantów RP w Tucholi

1 min read

We wtorek (12.12) w Restauracji „Pod Halabardami” odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Tucholi.

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele gminy Tuchola – Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz oraz Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Tucholi Danuta Magadzia, która reprezentowała burmistrza Tadeusza Kowalskiego. Obecny był również ksiądz kanonik Czesław Wierzbicki.

Uczestnicy spotkania najpierw podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym głos zabrał Marek Wolski – prezes koła, który przedstawił sprawozdanie z działalności organizacji w mijającym roku.

„Niestety, jesteśmy organizacją, której stan członków każdego roku się zmienia. Tradycyjnie chciałbym, abyśmy minutą ciszy uczcili koleżanki i kolegów, którzy odeszli w ostatnim roku” – mówił Marek Wolski.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów i wspomnień o tych, których dziś w szeregach związku już nie ma. Przebiegało w ciepłej i przyjaznej atmosferze, oddającej nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook