29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wirtuozi parkowania. Kumulacja bezmyślności, czy zwyczajna głupota?

2 min read

Istnieją takie dni i chwile, kiedy niektórym kierowcom opadają ręce, z powodu innych użytkowników dróg, ściślej parkingów.

Tuchola, to miasteczko, które od lat cierpi na niedofinansowanie ulic, a te jak wiadomo łączą się z parkingami, których mamy jak na lekarstwo. Jedno z najgorszych miejsc pod tym względem, znajduje się wzdłuż całej ulicy Nowodworskiego. Sprawa jest historyczna i podyktowana warunkami w których nie przewidziano, że za kilkadziesiąt lat znikną furmanki, a ich miejsce zajmą miliony aut. Bez przesady, w Tucholi nie ma ich aż tyle, ale te, które należą do tucholan i przyjezdnych wystarczą, aby zdrowo narozrabiać. Przy wspomnianej ulicy znajduje się kilka niewielkich parkingów i jeden duży. Oczywiście wszystkie  zawsze są zajęte, a obiecane przez burmistrza zmiany w tej materii, jakoś do tej chwili nie weszły w życie. Pewnie zajęty jest czymś ważniejszym. Osobliwa sytuacja ma miejsce w  sąsiedztwie Technikum Leśnego, gdzie prócz szkoły znajdują się: bank, gabinet lekarski, sklep motoryzacyjny, kawiarenka i kwiaciarnia. Doraźnym rozwiązaniem jest zaplecze budynku w którym mieszczą się wszystkie wymienione placówki.  Za budynkiem znajduje się spory placyk. Kto ma szczęście, ten zaparkuje, o ile uda mu się pokonać wąskie gardło, krótką drogę wewnętrzną, łączącą wspomniane miejsce z ulicą Nowodworskiego.

Wystarczy, że kierowca jednego auta zaparkuje bezmyślnie, a pociągnie to konsekwencje dla wielu innych. To swoisty efekt domina. Prócz tego, istnieje realne niebezpieczeństwo dla pieszych, którzy równie bezmyślnie, przemykają pomiędzy samochodami będącymi w ruchu.

Nie lepiej jest po przeciwnej stronie Nowodworskiego, na wysokości technikum, z sąsiedniego, dużego parkingu właśnie wyjeżdżają pojazdy, jednak niektórzy zrobią wszystko, aby i tam zablokować ruch – parkują praktycznie w wyjeździe.

Dzisiaj mieliśmy kumulację głupoty. Obejrzyjmy.

dsc06941

dsc06940

dsc06939

dsc06943

Dopiero masa naszego redakcyjnego pojazdu wywarła wrażenie na młodocianym kierowcy, który odblokował wyjazd, stwarzając realne prawdopodobieństwo dla pieszych i wyjeżdżających.

_____________

(red.)

Fot. TOKiS – PRESS PATROL

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook