15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wirtuozi parkowania. Skuter wielki niczym… TIR?

1 min read

Tuchola? To przede wszystkim niedostateczna ilość lub wręcz brak miejsc parkingowych w kluczowych punktach miasta, zwłaszcza tam, gdzie znajdują się placówki użyteczności publicznej.

Otoczenie biura największej spółdzielni mieszkaniowej w Tucholi przy ulicy Grunwaldzkiej, nie jest w tym CAM01857osamotnione. To oczywista pozostałość po czasach komuny, której ta właśnie spółdzielnia stanowi relikt „pod specjalną ochroną”.

Trudno, chcesz tam coś załatwić, musisz kombinować, podobnie jak klienci banku, którego przedstawicielstwo znajduje się w tym samym budynku. Gdzie zaparkować auto? Szybciej i wygodniej byłoby na Księżycu, chyba że  masz… skuter. Ten sprytny pojazd nie potrzebuje wiele miejsca, można go zaparkować prawie wszędzie i nikomu nie będzie przeszkadzał. Jednak, życie pisze inne scenariusze. Ponieważ właściciele jednośladów, to często ludzie młodzi i traktują swoje „bolidy”, jako „wstęp do pojazdu z prawdziwego zdarzenia”, takiego, który ma aż cztery kółka, zapewne dlatego właśnie, na złość „samochodziarzom” robią im takie psikusy.

A, co tam, mają prawo, chyba, że ktoś im rozwalcuje ukochaną „skorupkę”!

______________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook