16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Wizytówka” gminy Tuchola i absurdy drogowe

2 min read

Tablice informujące o tym, do jak wspaniałej krainy wjechał potencjalny turysta, który chce zachwycać się słynnymi Borami. Istnieją, a jakże, ale ich stan jest taki, że kierowcy wydaje się, że widzi je we… mgle lub nie widzi wcale.

Przy trasie 241 Tuchola – Sępólno są takie dwie. Pierwsza znajduje się przy wjeździe do Małego Mędromierza, praktycznie jest biała, druga znajduje się tuż przy wjeździe do Tucholi. Tablice wyblakły, czy tak trudno dokonać wyboru firmy, która podobne zlecenie wykona uczciwie? Przecież za to płacimy my – mieszkańcy!

dsc08074
241 – tablica przed wjazdem do Małego Mędromierza
dsc08076
241 – wjazd do Tucholi
dsc08077
241 – wjazd do Tucholi zbliżenie

To nie wszystko, tablica bliższa Tucholi ma w swoim sąsiedztwie dwie dodatkowe atrakcje. Pierwszą są „pięknie wyeksponowane”… śmieci – powszechny problem władz Tucholi, które w tej kwestii są ślepe, głuche i zdradzają początki powszechnego zobojętnienia na głosy lokalnych mediów, spychając nasze miasto do roli… prowincji.

dsc08081
Bez komentarza..
dsc08082
Zbliżenie

W kłopotliwym sąsiedztwie odkrywamy coś jeszcze, tym razem to wizytówka odpowiedzialnych za drogę i zagadka: co na tych ujęciach wydaje się być dziwne?

dsc08078
To widzi przechodzień po przeciwnej stronie drogi 241 idąc z Tucholi w kierunku Przy Szosie Sępoleńskiej ( kto wymyślił tę nazwę?)
dsc08079
Tak widzi tablice kierowca wyjeżdżający z miasta. Znak jest niewidoczny bo zasłania go… drzewo!
dsc08080
I zbliżenie…

Czy wzorem twórców programu „Absurdy drogowe”, rzeczywiście w Tucholi, aby sprawdzić znak drogowy, trzeba wysiąść z samochodu?

Takie cuda? Tylko u nas!

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook