16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Władca Much – spektakl w Kęsowie

2 min read

maskaGminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie gorąco zaprasza do WDK na spektakl  „Władca Much”, który odbędzie się 24 maja (piątek) o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Jest to spektakl dla młodzieży i dorosłych.

***

Władca Much

Premiera sztuki odbyła się 7 kwietnia 2013 roku. Sztuka w reżyserii Grzegorza Szlanga.

O scenografię zadbała:  Danuta Wolińska;

Ambient: Paweł Szumski,

Muzyka: Anatol Glaser.

Rekwizyty: Jarosław Urbański.

Na scenie zobaczymy: Piotra Rutkowskiego, Łukasza Sajnaja, Dominika Gostomskiego i Tomasza Królikowskiego. Osobiście proponuję szczególną uwagę zwrócić na aktorstwo ostatniego.

_____________________________

Sztukę wystawiło znakomite Chojnickie Studio Rapsodyczne…

…zostało założone 2004 roku. Obecnie działa przy Chojnickim Domu Kultury w woj. pomorskim gdzie opiekun i założyciel Studia Grzegorz Szlanga jest Instruktorem. Swoją działalność Studio rozpoczęło jako teatrzyk działający przy II L.O w Chojnicach jednak z czasem, wyszło poza ramy teatru szkolnego.

Początki teatru to głównie praca nad słowem; kiedy słowo stało się „ciasne” rozpoczęto poczukiwania w teatrze, a te trwają…

Studio ma na koncie sporo nagród – do najważniejszych należy Nagroda Główna na Windowisku 2009 za spektakl „Bon Voyage” ; dwukrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Luterek w Wejherowie za spektakl „Lekcja” oraz „Bóg się rodzi”, cztery nagrody na festiwalu S.O.F.T 2011 w Olsztynie za spektakl „Dzieło Sztuki”; stypendium artystyczne dla Grzegorza Szlangi za najlepszą rezyserię na festiwalu Windowisko 2011. Teraz popisy grupy podziwiać będzie widownia z Kęsowa.

Fragment spektaklu: „Oskar” z inspiracji „Oskarem i Panią Różą” (jeden z pierwszych spektakli Studia)


(red.)

 

Źródło: YT Chojnice 24

Materiały ze strony internetowej zespołu.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook