19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Władze powiatu rozpaczliwie potrzebują sukcesu?

3 min read

Pilnie analizując ostatnie kroki tych władz można odnieść wrażenie, że to prawda, jednak musi być on bezkosztowy z jasnych względów – powiat przypomina Titanica, który właśnie pogrąża się w oceanie wraz z orkiestrą.

Pomysł generalnie jest dobry, choć wykonanie jak zawsze weźmie na siebie wykonawca pomysłu, tym razem będzie nim dość egzotyczna telewizja TVP Info oddział krakowski. Zasięg marny, a i częste pomyłki są ujęte w standardzie, o czym przekonaliśmy się podczas udostępniania naszych materiałów w sprawie odkrycia pokładów gazu w gminie Kęsowo.

Bądźmy jednak optymistami, bo rzecz dotyczy „Aktywnych 50 plus”, a bezrobotnych w tym wieku mamy całe dywizje i to pozostających w tym stanie od ćwierć wieku, o czym nawet nie wie miejscowy Urząd Pracy – lokalny pożeracz naszych pieniędzy, który w zamian rozdaje „latające” świstki na tablicy ogłoszeń w sprawie tzw. „pracy” i podejrzenia w kwestiach rzekomego wyłudzania opieki medycznej od państwa przez bezrobotnych – „kanciarzy”.

Na co liczy powiat? Na promocję? Zapewne, zwłaszcza, że mamy wreszcie słynne „mówiące nagrobki”, które miast rozbić młotami, a gruzem wypełnić dziury w lokalnych drogach,  ustawia się w miejscach bardziej, niż dziwnych, często bez zielonego pojęcia o lokalnej  topografii. Właśnie teraz przynajmniej część z nich pogrąża żywioł – trawa i chwasty. Jednak to wszystko nijak ma się do głównego tematu, czyli… komu podobne pomysły dały angaż stały i bezpieczeństwo finansowe na najbliższe lata? Chyba tylko temu, kto wykonał zamówienie. Podobnie do sprawy można podejść w kwestiach przereklamowanych i horrendalnie drogich „labiryntów natury” i innych pomysłów rodem z kosmosu, które wykonać może tylko ktoś, kto nie jest bankrutem.

Mieszkańcy są ciekawi konkretów – ile stworzono nowych miejsc pracy od czasu objęcia urzędu przez obecnie panujące nam władze? Ile osób zwolniono i za co? Czy i o tym usłyszymy podczas emisji programu, w którym wystąpią tucholscy urzędnicy z powiatu? Śmiem w to  wątpić. I tylko szkoda pana Dyrektora Tucholskiego Parku Krajobrazowego, który jako jedyny ma się, czym pochwalić, chociaż przy odrobinie uporu i tutaj znalazłoby się kilka spraw, do których można się przyczepić.

W takim razie, jakie czynności powinny podjąć władze powiatu, aby odnieść najmniejszy, chociaż sukces? W przededniu nowych wyborów samorządowych najlepiej by było dla nas, aby te władze już całkowicie zaprzestały eksperymentów, spokojnie czekając końca kadencji, bo o samodzielnej dymisji z pewnością mowy być nie może, a szkoda, wszak powinny służyć nam, skoro im za to słono płacimy. Prawda?

Najbardziej w tym wszystkim szkoda pani Starosty, ponieważ w innej rzeczywistości skazana byłaby na sukces, a tak zatonie wraz z załogą tego statku, bo szalupy ratunkowe już dawno obciążono i zatopiono przy pomocy przydrożnych kamlotów, które wyszlifował w wielkim stylu prawy kamieniarz, albo „kamieniarka”.

 

Bul, bul, bul…  w świetle jupiterów, jak u Camerona.

 

Mariusz R.Fryckowski

 

Fot, wprowadzajaca: www.flash-screen.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook