14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Władze wojewódzkie i imigranci

2 min read

Dzisiaj dopełnia się droga, którą Państwo przeszliście od momentu dokonania wyboru, że chcecie aby to Polska stała się Waszą drugą ojczyzną – powiedział wicewojewoda Józef Ramlau wręczając akty nadania obywatelstwa polskiego 22 mieszkańcom naszego województwa.

Nowi obywatele pochodzą z Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Gruzji, Maroka, Mauretanii, Nigerii, Rosji i Ukrainy. Wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie obywatelstwa polskiego każdy otrzymał flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Na tej swoistej nowej drodze życia życzę Państwu, abyście mogli zrealizować to wszystko, czego będziecie chcieli i co będzie w zakresie Waszych możliwości. Nasz kraj jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na mapie Europy i już od teraz jesteście gotowi, aby aktywnie włączyć się w jego życie – dodał wicewojewoda Józef Ramlau.

W tym roku polskie obywatelstwo otrzymało 40 osób z naszego regionu. Obywatelstwo polskie można uzyskać w drodze nadania przez Prezydenta RP (bez spełniania dodatkowych warunków) oraz poprzez decyzję wojewody o uznaniu za obywatela polskiego. W takim przypadku cudzoziemiec musi przebywać nieprzerwanie w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt stały 3 lata, na miejscu posiadać regularne i stabilne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego, ponadto musi wykazać się znajomością języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem (certyfikat) lub świadectwem ukończenia szkoły w RP. Druga możliwość to przebywanie 2 lata na pobycie stałym, jeżeli cudzoziemiec pozostaje co najmniej 3 lata w związku małżeńskim.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook