4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wojewódzki konkurs astronomiczny

2 min read

Fot. Mikołaj Kuras

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przygotuj prelekcję lub przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów z naszego województwa do wzięcia udziału w kolejnej, ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Do zdobycia cenne nagrody. Termin składania prac: 7 września.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach (z podziałem na dwie grupy w każdej kategorii na uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych):

  • praktyczne zespołowe (max. 3 osobowe) projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • praktyczne indywidualne projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • indywidualne projekty badawcze, w których tematyka astronomiczna przedstawiona jest w kontekście naukowym, historycznym, kulturowym, artystycznym bądź fotograficznym.

Liczymy na pomoc oraz wsparcie szkół i nauczycieli. To państwo sprawiacie, że młodzi ludzie odnajdują i realizują swoje pasje, nie tylko astronomiczne – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości do 1,5 tysiąca złotych.

Dodatkowych informacji udziela Departament Kultury i Edukacji (Magdalena Mieszkalska, tel. 602 629 431, e-mail: m.mieszkalska@kujawsko-pomorskie.pl).

Do pobrania:

 

W Kujawsko-Pomorskiem, regionie Mikołaja Kopernika, działa czternaście astrobaz, ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych (lista). Każda posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych, popularyzujących astronomię. Ich powstanie było koordynowane przez Urząd Marszałkowski, a finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13.

Więcej o astrobazach.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook