4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki

2 min read

We wtorek (17.10) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki.

Uczestników powitał gospodarz gminy Tuchola burmistrz Tadeusz Kowalski, który zachęcił również do zwiedzenia tucholskiej starówki.

„Dziękuję przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego, organizacji turystycznych, że wybraliście państwo Tucholę jako współorganizatora i miejsce na tę piękną uroczystość. Nie ukrywam, że mamy ogromną satysfakcję, iż przed laty dwukrotnie zdobyliśmy tytuł ODKRYWCY ROKU. Mamy piękne miejsca na terenie naszej gminy, które zostały docenione. Nasza tucholska starówka, na którą państwa serdecznie zapraszam, także otrzymała cenny laur” – podkreślił burmistrz. Chodzi o przyznanie specjalnego certyfikatu w plebiscycie „Kujawsko-pomorskie perły w koronie” w 2011 roku.

Podczas uroczystości wręczono m.in. odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. Rozstrzygnięto również konkursy „ODKRYWCA 2017” i „SUPER ODKRYWCA”. Przypomnijmy, że gmina Tuchola była laureatem tych konkursów w ubiegłych latach – w roku 2012 tytuł „Odkrywcy” otrzymała za zagospodarowanie terenu dawnego grodu Raciąż w kategorii „Inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki”, natomiast w 2015 za organizację Wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą” w kategorii „Działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa”.

Ogłoszono także laureatów tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się trzech laureatów, a wśród nich „Zajazd Fojutowo” w gminie Tuchola. Serdecznie gratulujemy naszemu przedsiębiorcy i trzymamy kciuki za powodzenie w etapie ogólnopolskim, do którego „Zajazd Fojutowo” otrzymał nominację. Do zdobycia jest certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wyróżnienie specjalne marszałka województwa kujawsko-pomorskiego przyznano również Konwentom Prezydentów Miast, Powiatów, Burmistrzów i Wójtów. W imieniu Konwentu Burmistrzów statuetkę odebrał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Na zakończenie uroczystości na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi.

Organizatorami Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki byli: Urząd Marszałkowski, gmina Tuchola, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook