16 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Wrześnianie” zaprosili do siebie najmłodszych mieszkańców Tucholi

2 min read

O tym zdarzeniu uprzedzaliśmy kilka tygodni temu i stało się, mamy niespodziankę dla dzieci!

grafika10-osobowa grupa dzieci z Tucholi wraz z opiekunem wyjedzie na dwudniową wycieczkę do Wrześni w województwie wielkopolskim zorganizowaną i sfinansowaną przez Klub Turystyki Rowerowej „Wrześnianie” z Wrześni.

Wyjazd jest efektem współpracy, jaka nawiązała się między gminą Tuchola i prezesem KTR „Wrześnianie” Mieczysławem Koczorowskim, który w ubiegłym roku odwiedził nasze miasto podczas swojej samotnej charytatywnej wyprawy rowerowej z Zakopanego na Hel. Przypomnijmy, iż Pan Mieczysław w ciągu siedmiu dni pokonał wtedy ponad 900 km, otrzymując od władz poszczególnych miast gadżety promocyjne, które po wyprawie zostały zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży przeznaczono na zakup specjalistycznego wózka dla 14-letniej Darii z Budziłowa, gmina Kołaczkowo, chorej na dziecięce porażenie mózgowe. W wyniku wyprawy udało się zebrać nieco ponad 3 tys. zł. O inicjatywie Pana Mieczysława pisaliśmy TUTAJ

„W Tucholi spotkałem się z wielką życzliwością i ogromnym wsparciem ze strony Burmistrza, jak i jego współpracowników, dlatego też chciałbym się teraz za to w jakiś sposób odwdzięczyć. Zaproponowałem więc Burmistrzowi Tucholi zorganizowanie wycieczki do Wrześni dla najmłodszych mieszkańców Tucholi” – mówi Mieczysław Koczorowski.

„Ta inicjatywa jest dla nas wielkim zaskoczeniem i ogromną niespodzianką. Kiedy w ubiegłym roku Pan Mieczysław zwrócił się do nas o przekazanie gadżetów promocyjnych, bez chwili wahania przekazaliśmy je na charytatywną aukcję, a samego rowerzystę przyjęliśmy w duchu borowiackiej gościnności. Był to nasz wkład w pomoc dla chorej dziewczynki” – mówi Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Pan Mieczysław niedawno gościł w Tucholi i podczas spotkania z burmistrzem przekazał ramowy program wycieczki. Jej uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Miłosław (Pałac Mielżyńskich, Pomnik Wiosny Ludów), Winną Górę (Kościół, gdzie spoczywa założyciel Legionów Polskich we Włoszech Jan Henryk Dąbrowski), Kołaczkowo (Dworek laureata nagrody Nobla Władysława Reymonta) i Wrześnię. Zaplanowano również wizytę w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, ognisko z kiełbaskami i rajd rowerowy. Wycieczka odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca br.

____________________

Przypomnijmy sobie materiał z tamtej chwili, gdy Mieczysław podróżował w szczytnym celu z jednego końca Polski na drugi

_____________

(red.)

Materiały UMiG – Tuchola

Fot. i materiał filmowy TOKiS – PRESS oraz UMiG w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook