31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wszechmocne PK?

2 min read

Tucholskie PK obserwujemy już od dawna. Przywykliśmy do tego, że traktuje swoich klientów dokładnie tak, jak sobie na to zasłużyli, zakładając na nich miarę wartości, wprost z ubiegłego wieku i systemu. Klient, to dla nich zło konieczne, które dostarcza wyłącznie kłopotów i… pieniędzy. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, a opisaliśmy to w minionych tekstach. Jeżeli gdzieś w Tucholi ślimaczy się jakaś przebudowa lub modernizacja dróg lub instalacji, jeżeli jakaś droga, tuż po zakończeniu prac się zapadła, wiadomy to znak, że PK była w pobliżu i coś spartoliła.

 

Dzisiaj było równie ciekawie. Od zawsze nasz zachwyt budziły prace w ruchliwych miejscach, które uskuteczniano w ciągu dnia, na całym świecie podobnie kłopotliwe i uciążliwe dla kierowców roboty, wykonywane są pod osłoną nocy, dokładnie wtedy, gdy ruch jest znikomy, a praca nie wymaga hałaśliwego sprzętu. Czasami jednak bez koparki nie sposób się obyć, potrzeba dnia, ściślej określonej jego pory, nie zapominając o godzinach szczytu!

 

Trzeba było dzisiaj widzieć miny kierowców, kiedy na przestrzeni ponad dwóch kilometrów zakorkowała się ulica Świecka. Jak to dobrze, że prawo do posiadania broni nas jeszcze nie dotyczy, gdyby było inaczej, kierowca wielkiej ciężarówki, która manewrowała bez sensu, próbując „wczołgać  się” do jednej z posesji, zapewne zostałby przynajmniej postrzelony. Szybka ocena sytuacji, zbliżenie i…, przecieramy ze zdziwienia oczy, wielkie litery przyklejone do szoferki nie pozostawiają złudzeń – PK Tuchola, czyli…państwo w państwie, a my… ćwiczmy cierpliwość.

 

Patrzymy w lusterka wsteczne, za nami auta różnego przeznaczenia, samochodów prywatnych jak na lekarstwo, wszyscy jak zawsze piekielnie się spieszą. Żadnych tablic informacyjnych, żadnych kierujących ruchem, słowem jak zawsze, jeden, wielki bałagan!

 

Czy tak trudno pomyśleć o innych użytkownikach drogi?

 

Brak słów.

 

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook