4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wydarzenie miesiąca: Patryk Podwojski i Julia Pruszak wystąpią w GMINIE LUBIEWO!

3 min read

O Patryku mona pisać bez końca, tucholan oczarował swoim kunsztem podczas Letnich Koncertów Organowych w Tucholi, z pewnością odniesie sukces w… GMINIE LUBIEWO!

Powstało sporo klipów filmowych z tego święta muzyki organowej.

Patryk pojawi się kolejny już raz w naszym powiecie, jednak nie sam. Tym razem otrzymał zaproszenie od Gminy Lubiewo ( brawo!).

patryk

24 KWIETNIA ( NIEDZIELA ), BYSŁAW – GODZ: 11:15 ( KOŚCIÓŁ ),
24 KWIETNIA ( NIEDZIELA ), LUBIEWO – GODZ: 12:20 ( KOŚCIÓŁ ).

PATRYK PODWOJSKI

Organista Archikatedry w Gdańsku- Oliwie oraz prezenter słynnych na całym świecie organów oliwskich.

Urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim . Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelpinie . Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w  Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego.

Brał udział w licznych konkursach organowych m.in., Ogólnopolski konkurs młodych organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie , którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie organowym w Krasnobrodzie .W 2014 roku zajął I miejsce na XXVI międzynarodowym konkursie organowym w Rumii. W 2015 roku został finalistą IX Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.P. Sweelincka w Gdańsku.

W 2016 roku zajął II miejsce na konkursie organowym „Vox Petropolis” w Petersburgu (Rosja). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin,prof. Julian Gembalski, prof. Pierre Pincemaille, prof. Andrea Macinati, Silvester Rostetter, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski. W latach 2013-2015 pełnił funkcję organisty w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku-Zaspie. Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej. Koncertuje jako solista i kameralista.

W  kościołach gminy Lubiewo wystąpi z  Julią Pruszak – sopran.

Ukończyła studia I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu dr hab. Ewy Marciniec. Studiowała również w klasie prof. Antona Scharingera na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Obecnie kontynuuje studia II st. w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W lipcu 2015 roku zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w ramach VII Letniej Akademii Śpiewu . Brała aktywny udział w kursach wokalnych prowadzonych przez takie sławy jak Kaludi Kaludov, Izabella Kłosińska oraz Helena Łazarska. Pierwsze swoje sceniczne doświadczenie zdobyła dzięki realizacji partii Lucille/Irene w operze A. Campry „Les Fêtes Vénitiennes” we wspólpracy ze specjalistami z Genewy. Spektakl wystawiany był w Gdańsku, Bydgoszczy oraz w Warszawie.

Wykreowała również postać Pierwszej Damy w operze „Czarodziejski flet” pod batutą Sylwii Janiak w Centrum św. Jana w Gdańsku. Ma w swym dorobku partię solową Requiem Gabriela Faure pod dyrekcją Zbigniewa Rycherta oraz „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego, którego wykonanie odbyło się w Elblągu w marcu 2015r. we współpracy z dyrygentem Michałem Krężlewskim. Ma na swoim koncie partie solową oraz chórlaną w dziele F. Schoena „Graduale”, „Requiem in mortem Auctoris” oraz „Offertorium”, które wykonała w towarzystwie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Przemysława Stanisławskiego. Była to prapremiera światowa wyżej wymienionych dzieł. Wystąpiła także w wielu spektaklach przygotowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku. Były to takie opery jak: „Orfeusz i Eurydyka” Ch.W. Glucka, „Suor Angelica” G. Pucciniego, „Cosi fun tutte” W.A. Mozarta.

Przed nami wspaniałe koncerty, przybywajcie!

____________________

(red.)

Mat. lubiewo.pl

tokis.pl

YT

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook