31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WYDARZYŁ SIĘ KOLEJNY PRZEDWYBORCZY CUD! BĘDZIE PRZEBUDOWA FATALNEGO SKRZYŻOWANIA!

2 min read

To naprawdę nie mieści się w głowie! DW 240, słynna droga, która od lat zbiera śmiertelne żniwo, ulega zmianom. Jedna z najważniejszych wydarzy się już wkrótce,dojdzie wreszcie do przebudowy skrzyżowania Piastoszyn – Raciąż – Tuchola – Chojnice!

Jak radośnie oświadczył w jednym z mediów tucholskiego starostwa, w-ce przewodniczący sejmiku województwa, już 10 lat tucholscy samorządowcy starali się doprowadzić do tej zmiany. To sytuacja bez precedensu, ile osób zginęło w tym miejscu, wiemy chyba tylko my – kierowcy, a odpowiedzialni za brak reakcji urzędnicy ZDW, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Owe dziesięć lat lobbowania tucholskich samorządowców, powinno zostać odnotowane w historii, jako ich całkowita klęska.

Nie pomogli w tej sprawie nawet: lokalny senator, tym bardziej poseł, o reszcie nawet nie warto wspominać i gdzie tutaj jest ten odtrąbiony sukces?

Co zastanawia najbardziej, że on właśnie wydarza się na kilka miesięcy przed wyborami. Toż to cud nad cudami! Czy przebudowa tego fatalnego skrzyżowania spowoduje to, że kierujący pojazdami wpadną w euforię i oddadzą swój głos na obecną ekipę, a może to zwyczajna manipulacja,która ma wciągnąć w politykę permanentnego szczęścia mieszkańców powiatu? Zobaczymy…

Podobnych sytuacji jest przed nami więcej, lokalne władze będą wyłaziły ze skóry, aby nam się przypodobać, damy się nabrać na kolejną wyborczą kiełbachę? Nadchodzące wybory mają szansę być tymi, które głęboko poruszą lokalną społeczność, która wreszcie przestanie się bać i zweryfikuje swoje poglądy i oczekiwania wobec wybrańców, swoich służących.

Polityka grubej kreski powinna spowodować zmiany totalne, na każdym szczeblu od wojewódzkiego począwszy, a na lokalnym skończywszy.

Tyle lat w uśpieniu i raptem następuje inwestycyjny boom, kolejny raz damy się na to nabrać?

Wspomniane skrzyżowanie, ma rzekomo zostać przebudowane przez województwo w drugiej połowie 2018 roku. Podobno będzie bardzo bezpieczne, pojawią się również lewoskręty, o które tyle lat walczyła radna z Raciąża.

Ciekawi tylko, czy mikrocefale przewidują w swoich planach, wybudowanie specjalnych zatok po to, aby policyjne radiowozy miały swoje bezpieczne miejsce, aby z pomocą fotoradarów dyscyplinować tych wszystkich, którzy właśnie w tym miejscu nagminnie próbują wyprzedzić czas?

Jak to skrzyżowanie będzie wyglądało po remoncie?

 

 

A jak wyglądało to miejsce paręnaście miesięcy wcześniej?

Aby nie pogrążać jeszcze bardziej Pana Marszałka i Jego świty, przez litość,powstrzymamy się od publikacji drastycznych zdjęć wypadków, które wydarzyły się na tym odcinku drogi.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook