2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wyjątkowa szopka w Wielkim Mędromierzu (aktualizacja)

2 min read

Wielki Mędromierz w Gminie Gostycyn, to jedna z wsi, którą mocno doświadczył los, podczas sierpniowej anomalii  pogodowej.

Echo tamtych dni jest ciągle obecne wśród lokalnej społeczności, ciągle trwają prace nad usuwaniem szkód i trudno się dziwić temu, że lokalny duszpasterz wpadł na pomysł zaprojektowania wyjątkowej szopki, pełnej faktów z nieodległej przeszłości.

Cała szopka jest otaśmowana, dokładnie tak było w rzeczywistości, kiedy podobne elementy pojawiły się w miejscach skrajnie niebezpiecznych. W akcji pomocowej brali udział przedstawiciele służb, stąd postać strażaka, energetyka. Pojawiły się stałe relacje z rejonów zagrożonych, to ukłon w stronę reporterów – przedstawicieli redakcji, którzy docierali do newralgicznych miejsc i przekazywali informacje wprost do odbiorców. Pojawiły się teksty, galerie zdjęć, również filmy. Po prawej stronie widzimy harcerzy, którzy zawsze ofiarnie i z pasją włączają się do wszelkich akcji. Jest i przedstawiciel lokalnych władz, które musiały wykonać tytaniczną pracę. Społeczność oceniła ich pracę. Jest w tej szopce również odniesienie do maszyn, które brały udział w akcji usuwania skutków kataklizmu, a widoczna na pierwszym planie tablica informacyjna stała się w wielu miejscach naszego powiatu, ponurą wizytówką zniszczeń i ludzkich dramatów.

Zaiste, niezwykła szopka, wszystkich zachęcamy do jej obejrzenia.

Od redakcji.

Napisał do nas ks.Wojciech Stanisław Trapkowski (Gostycyn) i uzupełnił nasz tekst o bardzo ważną informację, która nam umknęła. W scenerii szopki niezwykle ważną rolę pełni… lustro! Tym samym, każdy może być „osobiście” częścią tej scenerii.

Księdzu Wojciechowi dziękujemy i gratulujemy wspaniałego pomysłu.


(red.)

Fot. dzięki uprzejmości naszego stałego Czytelnika i Widza.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook