25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wypadek drogowy na trasie Wielkie Gacno – Tuchola (aktualizacja2)

2 min read

Dziś (15.04.2018r) o godzinie 19.16 PSK w Świeciu zadysponowało  OSP w Łążku do wypadku drogowego na trasie Tleń – Trzebciny.

Podczas poszukiwania miejsca zdarzenia okazało się, że wypadek miał miejsce w okolicach Wielkiego Gacna i działania prowadziły już jednostki z powiatu tucholskiego. Strażacy skierowani zostali  z powrotem do jednostki. W działaniach brały też udział: JRG Tuchola, JRG Świecie, OSP Lińsk ,OSP Osie.

Według nieprecyzyjnych informacji kierowca samochodu osobowego nie zachował ostrożności, stracił kontrolę nad pojazdem,  prawdopodobną przyczyną zdarzenia były: prędkość i brawura, 4 osoby zostały ranne.

Osoby poszkodowane to trzech mężczyzn i kobieta, pasażerowie byli funkcjonariuszami biura ochrony państwa, jednak nie ochraniały żadnego polityka. Zapewne będą podejmowane próby zamiecenia sprawy pod dywan.

 

Komunikat prasowy ws. zdarzenia drogowego z udziałem funkcjonariuszy SOP

16/04/2018

Wczoraj (15 kwietnia br.) w godzinach wieczornych w powiecie tucholskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu wsparcia, należącego do SOP. W samochodzie znajdowali się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy po zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitali. Ich życie nie jest jednak zagrożone.

Wszyscy wykonują na co dzień zadania analityczne i nie zajmują się ochroną osób. Rutynowo w takich przypadkach pojazdem kieruje jeden z uczestników podróży, a nie specjalnie delegowany kierowca.

W zdarzeniu, poza samochodem Służby Ochrony Państwa, nie brał udziału żaden inny pojazd. Kierowca był trzeźwy. Aktualnie sprawą zajmuje się Policja, która ustala przebieg zdarzenia.

 

Rzecznik Prasowy

Służby Ochrony Państwa

mł. chor. SOP Anna GDULA – BOMBA


(red.)

Informacje nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook