12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wypadek w Żalnie – dziwna sprawa

2 min read

Wczoraj w godzinach rannych doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w Żalnie. Miejsce doskonale znane naszym kierowcom z tego, że stanowi prawdziwą wyrzutnię w momencie, kiedy droga jest śliska.

Tego dnia droga była wyjątkowo niebezpieczna (nasz patrol sprawdzał jej stan dokładnie 0 04:37 – rano), obfite opady śniegu, przed którymi ostrzegaliśmy, zrobiły swoje. A drogowcy? Jak zawsze sknocili sprawę, podobnie jak np. zbyt późno wyjechali sprzątać rondo w Tucholi (traktor drogowców, tak dobrze nam znany z ostatniej afery z dziurami w jezdni), oczywiście dokonano tego w godzinach szczytu, tuż przed 07: 30 skutecznie blokując ruch.

Podobnych „kwiatków” mamy bez liku i dziwne jest tylko to, że jakoś w witrynie tucholskich policjantów jakiejkolwiek informacji do dzisiaj (środa 20.02. 2013) nie odnaleźliśmy. Czyżby za wypadkiem z udziałem ludzi poszkodowanych, których zabrała karetka pogotowia, stała utarta formułka pt. „Niedostosowanie prędkości do panujących warunków…?” Bzdura! Nie było „warunków” z wyjątkiem pospolitej głupoty i niedbalstwa!

Miejscowość zakorkowana, pojazdy stały w długiej kolejce, żadnych informacji o objazdach, wszyscy…, jak zwykle, wszystko mają w nosie.

Pogratulować „sukcesu” wszystkim służbom – SKANDAL!

(m.)

 _______________________________

Drodzy Państwo, to, co dzieje się z naszymi drogami i na nich, widzimy codziennie, jednak sytuacji nie dostrzegają zarówno władze miasta, jak i odpowiedzialne służby, zwycięzcy przetargów na odśnieżanie i licho wie kto jeszcze. Skoro nikt nie dba o kierowców, musimy zadbać o swoje życie sami, dlatego proponujemy… przysyłajcie zdjęcia z bulwersującymi was scenami na drodze, opisy sytuacji, które uznajecie za kuriozalne. Opublikujemy je zarówno w naszym piśmie, jak i w internetowej prasie ogólnopolskiej. Prócz tego prześlemy je do wszystkich odpowiedzialnych za stan dróg służb. Walczcie wreszcie o to, abyście i Wy i Wasi bliscy szczęśliwe dotarli do domów, również przed sądami o należne wam odszkodowania, skoro firmy ubezpieczeniowe są „odporne” na perswazję. Po to one są, aby służyły prawu, czyli nam!

 __________________________________

Listy prosimy przesyłać na adres: tokistuchola@gmail.com

Uzupełnienie…

Już po naszej publikacji, portal policyjny http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl zamieścił informację o zdarzeniu w Żalnie. Domniemywać można, że winnymi wypadku uznani zostają kierowcy, o drogowcach nie ma nawet wzmianki. Niepojęte.

http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/_portal/news/13613659945124cbea5fea5/Zderzy%C5%82y_si%C4%99_dwie_osob%C3%B3wki.html

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook