19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Czy wysepki zostaną dodatkowo oznakowane?

1 min read

Wzdłuż ulicy Świeckiej mamy nową nawierzchnię, prócz niej dobudowano słynne azyle – wysepki dla pieszych. To wbrew pozorom, bardzo niebezpieczne miejsca.

Nie my będziemy oceniali, czy powstanie wysepek było dobrym pomysłem, ale faktem jest, że w ich pobliżu dzieje się sporo złych rzeczy. Najniebezpieczniej jest w pobliżu kościoła pw. Bożego Ciała w Tucholi. Słynny zakręt, wbrew pozorom sprawia wszystkim użytkownikom sporo kłopotów. Efektem są przestraszeni przechodnie, którzy biernie przyglądają się kolizjom. Powyginane znaki drogowe w tym miejscu, to norma, ale najbardziej dziwi to, że kierowcy z trudem mieszczą się w zakręcie i często wpadają na krawężnik wysepki, tracąc kontrolę nad pojazdem, a to już śmiertelne zagrożenie dla przechodnia.

Podczas XXX sesji Rady Miasta padła interpelacja, aby właśnie te krawężniki pomalować na żółto. Zdaniem zgłaszającego wniosek, ten prosty zabieg spowoduje to, że kierowcy będą lepiej mogli ocenić odległość kół ich pojazdów, od wspomnianych krawężników.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook