25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pan Józef Kukliński ponownie wystawia swoje prace! Zaproszenie do wzięcia udziału w wystawie.

2 min read

Minęły bodaj trzy lata od ostatniej wystawy, którą Pan Józef otwierał w tucholskim muzeum. Teraz, jego prace podziwiać będziemy w naszej, tucholskiej bibliotece.

Świetne wyczucie głębi, piękna gama barw i te tematy uwiecznione na płótnach, to wizytówka Pana Józefa Kuklińskiego, którego karierę artystyczną od pilnie obserwujemy.

Wpierw krótkie dossier.

Pan Józef Kukliński – urodził się w 1943 r. w Borach Tucholskich, z którymi nie z własnej woli rozstał się na ponad 50 długich lat. Po skończeniu studiów związał się zawodowo z Marynarką Wojenną, gdzie dosłuży się stopnia komandora. Malarstwo olejne uprawia od 35 lat, a w swoim dorobku posiada ponad 2500 prac. Brał udział w wielu wystawach grupowych oraz indywidualnych. Niemalże na wszystkich wystawach grupowych, jego prace były wyróżniane, a największą satysfakcję sprawiła mu nagroda za I miejsce w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej VERTE, zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1987 r. otoczenie, w którym żyje obecnie inspiruje go do dalszej twórczości. A chcąc podzielić się własnymi doznaniami z innymi ludźmi, przenosił je na płótno. Jego prace znajdują się na wszystkich kontynentach, a Norwegia jest krajem, w którym znajduje się najwięcej jego obrazów.

Warto też wspomnieć o tym, że rodzina Pana Józefa również ma zacięcie artystyczne.

Brygida Kuklińska – od 15 lat haftuje. W swoim dorobku posiada ponad 200 prac. Prace pani Brygidy zdobią ściany wielu domów w kraju i za granicą. Tematyka prac jest różnorodna: dzieła sakralne, pejzaże czy martwa natura.

Córka, Beata Małgorzata Went – po zakończeniu nauki pracowała, jako nauczyciel plastyki w szkole, a obecnie prowadzi zajęcia z plastyki. Prace jej wychowanków są dostrzegane i zdobywają wyróżnienia na wystawach ogólnopolskich. Przykładem tego są dzieła córki nagradzane na prestiżowych wystawach w kraju.

Wnuczka, Alicja Went – studentka logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, a także instruktor tańca nowoczesnego (medalistka Mistrzostw Europy i Polski). Zdobywczyni I miejsca na ogólnopolskiej wystawie malarstwa, w swojej kategorii wiekowej. Mimo wielu codziennych zajęć i licznych zainteresowań, znajduje czas i maluje.

 

Zapowiada się wspaniały wieczór.Zapamiętajmy, 28 dzień marca, godzina 17:00 w Naszej bibliotece!

ZAPRASZAMY!

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook