26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wystawa trzech pokoleń Rodziny Kuklińskich

2 min read

Michał Mróz, Starosta Tucholski, zaprasza na otwarcie wystawy: Wystawa trzech pokoleń Rodziny Kuklińskich. Wernisaż odbędzie się 14.08.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3).

Brygida i Józef Kuklińscy są mieszkańcami gminy Tuchola od 20 lat.

Józef Kukliński – urodził się w 1943 r. w Borach Tucholskich, z którymi nie z własnej woli rozstał się na ponad CAM00728.jpg50 długich lat. Po skończeniu studiów związał się zawodowo z Marynarką Wojenną, gdzie dosłużył się stopnia komandora. Malarstwo olejne uprawia od 35 lat, a w swoim dorobku posiada ponad 2500 prac. Brał udział w wielu wystawach grupowych oraz indywidualnych. Niemalże na wszystkich wystawach grupowych, jego prace były wyróżniane, a największą satysfakcję sprawiła mu nagroda za I miejsce w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej VERTE, zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1987 r. Otoczenie, w którym żyje obecnie inspiruje go do dalszej twórczości. A chcąc podzielić się własnymi doznaniami z innymi ludźmi, przenosił je na płótno. Jego prace znajdują się na wszystkich kontynentach, a Norwegia jest krajem, w którym znajduje się najwięcej jego obrazów.

TOKiS – PRESS Tuchola Wystawa prac Józefa Kuklińskiego opublikowana 09.05.2014.

Brygida Kuklińska – od 15 lat haftuje. W swoim dorobku posiada ponad 200 prac. Prace Pani Brygidy zdobią ściany wielu domów w kraju i za granicą.

Tematyka prac jest różnorodna: dzieła sakralne, pejzaże czy martwa natura.

Córka, Beata Małgorzata Went – po zakończeniu nauki pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole, a obecnie, od ponad 15 lat, pracuje w Miejskim Domu Kultury w Rumi, gdzie prowadzi zajęcia z plastyki. Prace jej wychowanków są dostrzegane i zdobywają wyróżnienia na wystawach ogólnopolskich. Przykładem tego są dzieła córki nagradzane na prestiżowych wystawach w kraju.

Wnuczka, Alicja Went – studentka logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, a także instruktor tańca nowoczesnego (medalistka Mistrzostw Europy i Polski). Zdobywczyni I miejsca na ogólnopolskiej wystawie malarstwa, w swojej kategorii wiekowej. Mimo wielu codziennych zajęć i licznych zainteresowań, znajduje czas i maluje.

____________________

(red.)

Źródło: tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook