11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

X. edycja konkursu „Przyroda wokół nas”

1 min read

6 listopada 2012 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tucholi odbył się po raz 10. konkurs „Przyroda wokół nas” dla szkół specjalnych z terenu parku i okolic. Organizatorami są: Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. 

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z Tucholi, Czerska i Chojnic. Celem konkursu było zdobywanie umiejętności obserwacji otaczającego nas środowiska i nabywanie nawyków ekologicznego stylu życia, np. segregacja surowców wtórnych oraz znajomość Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Śmieci – wielki problem dla lasów”. Uczestnicy konkursu rywalizowali w 3 kategoriach: zespół edukacyjno-terapeutyczny, szkoła podstawowa i gimnazjum. Organizatorzy przygotowali dla uczestników część pisemną – test oraz konkurencje polegające na praktycznym rozpoznawaniu drzew i krzewów, narzędzi leśnych oraz wykorzystywaniu odpadów organicznych na kompost. Dodatkowe punkty można było zdobyć za ulotkę wykonaną w temacie konkursu. Oceny konkursu dokonali: Elżbieta Pieczka (plastyk), Stanisław Śpica (Nadleśnictwo Tuchola) i Piotr Grzmiel (Gmina Tuchola).

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Danuta Benke z TucholiŁukasz Ossowski z Czerska i Radosław Klima z Chojnic, którzy ucieszyli się z otrzymanego sprzętu fotograficznego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem ufundowanym przez gospodarzy szkoły.

(red.)

Źródło: http://tuchpark.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook