2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XIV POSIEDZENIE KONWENTU WÓJTÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO ODBYŁO SIĘ W ŁOJEWIE

1 min read

Wczoraj (17.04.2015) w piątek odbyło czternaste już  posiedzenie Konwentu Wójtów naszego województwa. Spotkanie odbyło się w Łojewie w gminie Inowrocław.

Obrady trwały od godziny 10.00 do 14-stej. Poruszono wiele niezwykle ważkich tematów, jednak całość rozpoczęła się od prezentacji poszczególnych gmin.

Uczestnicy poznali aktualne informacje związane z przygotowaniem naszego województwa do wdrażania nowych środków budżetów unijnych związanych z latami 2015 – 2018. Rozwinięciem tematu zajęli się:

Rafał Pietrucień – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego

Elżbieta Siemiątkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Ewa Mes oraz Dyrektor Wydziału Finansów Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Grażyna Rutkowska przybliżyli kwestie realizacji zadań zleconych z ramienia administracji rządowej. Dokonano porównania środków z 2014 z 2015, na podstawie istniejącej już decyzji.

Mówiono też o ekonomii społecznej województwa, temat rozwinęła Dyrektor Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu – Dorota Wróblewska.

Konwent zaproponował również utworzenie specjalnych grup roboczych, które swoimi działaniami zajęłyby się kwestiami RPO, EFS, PROW, gospodarką odpadami, transportem publicznym, informatyzacją itp.

W konwencie udział wziął wójt Kęsowa, pan Radosław Januszewski z którym podczas obrad, połączyliśmy się telefonicznie.

Obszerna relacja z konwentu.

__________________

(red.)

Fot. zrzut  ekranu.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook