4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XVIII Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne

3 min read
2 czerwca 2017 r. ponad 700 młodych sportowców z terenu Powiatu Tucholskiego już po raz osiemnasty walczyło o medale oraz o punkty dla swoich gmin w największej imprezie sportowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Tucholi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi. Doskonała pogoda i licznie zgromadzona publiczność zapewniła idealną oprawę igrzyskom. Impreza ta ma wprawdzie charakter sportowy, niemniej jednak stanowi ona okazję do integracji dzieci i młodzieży z terenu całego Powiatu Tucholskiego.

Igrzyska rozpoczęły się tradycyjnie już przemarszem uczestników, opiekunów, organizatorów przez miasto, który prowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi. Sportowa rywalizacja uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywała się w następujących konkurencjach: biegi, skok wzwyż, skok w dal, rzut piłeczką palantową, kręgle, piłka nożna, dwa ognie i rowerowy tor przeszkód. Na zwycięzców czekały medale, a szkoły oprócz pucharów otrzymały także nagrody w postaci zestawów piłek.

Dla uczestników Igrzysk przygotowano niespodziankę. W przerwie konkurencji sportowych zaprezentowali się młodzi sportowcy: Karolina Urban i Dawid Wegner.

Karolina Urban, lekkoatletka, startująca w klubie SKLA Sopot, po zdobyciu w ubiegłym roku tytułu Mistrza Polski Juniorów w rzucie dyskiem i zajęciu trzeciego miejsca w pchnięciu kulą, rozpoczęła nowy sezon od mocnego uderzenia. W pierwszym tegorocznym starcie w minioną sobotę rzuciła dyskiem na odległość 52,50 m. Wynik ten jest przepustką do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Grosseto we Włoszech w dniach 20 – 23 lipca. Przypomnijmy, że lekkoatletka pochodząca z powiatu tucholskiego w przeszłości brała udział w Igrzyskach Powiatowych. Swoją obecnością miała okazję zachęcić uczestników XVIII Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych do uprawiania sportu.

Dawid Wegner, lekkoatleta, zawodnik LUKS START Nakło, rzucający oszczepem, który zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata U 18, które od 12 do 16 lipca odbywać się będą w Kenii.

Wyniki klasyfikacji generalnej gmin XVIII Powiatowych Szkolnych Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych są następujące:

1.  KĘSOWO                                          213 PKT.

2.  ŚLIWICE                                          209,50 PKT.

3.  TUCHOLA                                        204 PKT.

4.  LUBIEWO                                        174,50 PKT.

5.  CEKCYN                                          168 PKT.

6.  GOSTYCYN                                     110 PKT.

Punktacja końcowa szkół podstawowych:

 1. KĘSOWO                                         105 PKT.
 2. ŚŁIWICE                                          99 PKT.
 3. TUCHOLA                                         96 PKT.
 4. LUBIEWO                                         85 PKT.
 5. CEKCYN                                           79 PKT.
 6. GOSTYCYN                                      54 PKT.

Punktacja końcowa gimnazjów:

 1. ŚLIWICE                                          110,5 PKT.
 2. KĘSOWO                                         108 PKT.
 3. TUCHOLA                                        108 PKT.
 4. LUBIEWO                                         89,5 PKT.
 5. CEKCYN                                           89 PKT.
 6. GIMNAZJUM POWIATOWE              80 PKT.
 7. GOSTYCYN                                      56 PKT.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg igrzysk, a w szczególności: fundatorom pucharów: panu Bartoszowi Kownackiemu Sekretarzowi Stanu MON, panu Kosmie Złotowskiemu Posłowi do Parlamentu Europejskiego, Panu Andrzejowi Kobiakowi Senatorowi RP, Panu Piotrowi Królowi Posłowi na Sejm RP, Pani Ewie Kazaneckiej Posłowi na Sejm RP, Panu Łukaszowi Schreiber Posłowi na Sejm RP, Panu Jarosławowi Katulskiemu Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Panu Markowi Witkowskiemu Radnemu Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Panu Tadeuszowi Kowalskiemu Burmistrzowi Tucholi, Pani Małgorzacie Oller Przewodniczącej Rady Powiatu Tucholskiego, harcerkom z ZHP Tuchola, ratownikom medycznym, pani Kierownik Lucynie Karnowskiej i pracownikom Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi, pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych  w Tucholi, Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym w Tucholi, policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemarszu, pracownikom OSiR.


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook