15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XX Finał WOŚP w telewizji, radiu, komórce, internecie, TOKiS-ie

5 min read

W najbliższą niedzielę (8 stycznia 2012r.) ruszy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, największej zbiórki charytatywnej w Polsce oraz dużego przedsięwzięcia medialnego.

Akcja dostępna szeroko relacjonowana będzie w telewizji, radiu, Internecie, a w telefonach dostępna będzie specjalna gra.

XX. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012r. Hasło przewodnie Finału to: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.

W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1500 sztabach w Polsce i na świecie. Odbędzie się kilkadziesiąt imprez zamkniętych. Jednak finał WOŚP to przede wszystkich potężna siła medialna. Nie inaczej będzie w tym roku. Miejsce startu – Zakopane.

 

W telewizji

 

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najobszerniej będzie relacjonowany na antenie telewizyjnej Dwójki, która od lat jest główną anteną finałów. W Telewizji Polskiej tradycyjnie będzie usytuowane główne centrum dowodzenia. Pierwsza relacja na antenie TVP2 już o godzinie 9.00-9.50. Kolejne w godzinach: 10.30-11.20, 13.40-14.05, 14.40-15.45, 17.15 – 18.00, 19.35 – 20.15 oraz finał od 22.10 do 23.55.

Finał zagości także na antenie TVN. Od rana gośćmi Magdy Mołek i Andrzeja Sołtysika w studiu „Dzień Dobry TVN” będą znane osoby zaangażowane w finałową akcję. Poznamy też niezwykłe historie ludzi, którym przez 20 lat grania Orkiestra uratowała życie. Z Jurkiem Owsiakiem zaplanowano łącznie o godz. 9.15 z Zakopanego, gdzie zainicjuje start Finału. W tym dniu specjalne wydanie „Uwagi!” TVN w całości poświęcone zostanie Finałowi Wielkiej Orkiestry oraz akcjom Fundacji WOŚP.

 

W radiu

 

Finał WOŚP obecny będzie także na falach radiowego eteru. Na antenie radiowej Jedynki, patrona akcji, informacje o przebiegu akcji będą pojawiały się przez cały dzień. Finałowy program (w godz. 10.30-20.30) poprowadzi Krzysztof Grzesiowski. Przez cały dzień będzie się łączył z reporterami Jedynki, którzy zrelacjonują przebieg akcji. Dorota Świerczyńska, Ewa Syta i Daniel Wydrych, nadawać będą ze studia nr 5 w TVP, a Justyna Koć i Radek Małkiewicz będą wędrować po stolicy i opowiedzą słuchaczom jak mocno w akcję włączyli się warszawiacy. Dzięki relacjom reporterskim z różnych ośrodków w kraju i łączeniom z korespondentami Polskiego Radia za granicą, Słuchacze Jedynki będą mogli się dowiedzieć jak przebiega akcja w Polsce i na świecie. Ponadto XX Finał WOŚP będzie wiodącym tematem „Niedzieli z Jedynką” (w godz. 13.00-19.30). Cotygodniowa niedzielna debata medyczna, tuż po godz. 15.00, poświęcona zostanie tematowi zbiórki.

 

Także Antyradio gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę stacja szykuje specjalne wydanie programu związane z XX Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na antenie zagości Jurek Owsiak, z którym wywiad przeprowadził Tomasz Kasprzyk. Rozmowa będzie dotyczyć m.in. podsumowania 20 lat działań WOŚP oraz tegorocznego, jubileuszowego finału. Dziennikarze stacji na bieżąco będą przekazywać wieści ze sztabów w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Na antenie pojawią się również goście specjalni od lat związani z inicjatywą Jurka Owsiaka. Podobnie jak rok temu dziennikarze Antyradia przyłączyli się do aukcji na rzecz WOŚP. Licytować można m.in. współprowadzenie jednego, dowolnie wybranego programu stacji, a także płyty i gadżety z autografami artystów (m.in. Scorpions, Acid Drinkers i Big Cyc).

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera także TOK FM organizując licytację występu w serwisie informacyjnym.

 

Aukcja pod hasłem „Występ w Radiu. Przeczytaj Informacje Radia TOK FM” trwa w serwisie Allegro.

Zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na tegoroczny – XX Finał WOŚP. Zwycięzca aukcji z pomocą dziennikarza Radia TOK FM przygotuje i przeczyta na antenie autorski radiowy serwis informacyjny, który potrwa około 5 minut. Będzie go można usłyszeć we wszystkich 10 miastach nadawania stacji, a także na całym świecie za pośrednictwem internetu. Gość w ekipie Radia TOK FM pozna też szczegóły tworzenia programu stacji i weźmie udział w wycieczce po radiu.

W Internecie
Podczas finału ważną rolę odgrywa Internet, a najbardziej obleganą stroną jest internetowy serwis fundacji www.wosp.org.pl. W tym roku przygotowano kilka internetowych atrakcji. Dzięki ATM Software będzie można na żywo, na stronie www.owsiaknet.pl finałowy koncert przed Pałacem Kultury i Nauki, a także wyjątkowe wydarzenie – „Światełko do nieba”. Serwis Jurka Owsiaka na czas Finału przygotuje także: archiwalne materiały finałowe, reportaże z cyklu „Finał od kuchni”, rozmowy ze Sztabami, wolontariuszami, filmy instruktażowe odpowiadające na najważniejsze pytania związane z Fundacją WOŚP.

Przypomnijmy jednak, że internet to także serwis www.aukcje.wosp.org.pl, w którym można licytować najróżniejsze przedmioty wystawiane zarówno przez użytkowników, jak i Fundację WOŚP. Całkowity dochód uzyskany dzięki Allegro przekazywany jest na rzecz Fundacji WOŚP. Na tegorocznych aukcjach do wylicytowania m.in. Orkiestrowy Chopper, Porsche RMF Caroline Team, złoty nr GG:20, złote serduszko WOŚP, złota karta telefoniczna, gitara Basowa Republiki, gitara z autografami My Riot, kask Tomasza Goloba, kask Krzysztofa Hołowczyca, rękawica bokserska Tomasza Adamka.

Dodatkowo na stronie e-serce.wosp.org.pl została udostępniona internetowa aplikacja e-Serca. Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na początku szare, rozświetla się dzięki użytkownikom, którzy zdecydują się zapełnić poszczególne piksele dokonując nawet drobnych wpłat. Wartość pojedynczego piksela to koszt od grosza do kilku złotych. Wartość całego e-Serca to 50 tys. zł.

W komórce
Finał WOŚP dostępny będzie także w telefonach komórkowych. Akcję będzie można wesprzeć za pomocą SMS-ów. Dodatkowo fundacja wraz z firmami CocoLab.pl i Galdomedia przygotowała aplikację mobilną na telefony z systemem iOS i Android. Program, poza znanymi w tego typu urządzeniach funkcjami takimi jak przekazywanie najnowszych informacji ze Sztabów, możliwością wsparcia Fundacji za pomocą SMS-a czy aktualizowanym licznikiem zebranej kwoty, pozwala na granie z Orkiestrą.

CocoLab.pl zaprosił do projektu pięciu polskich grafików i poprosił ich o stworzenie swojej wersji znanej w latach 90’tych gry elektronicznej „Wilk i Zając”. Ktokolwiek zechce sprawdzić się w jednej z nich, będzie musiał w dniu finału odnaleźć Wolontariusza Orkiestry i zdobyć od niego unikalny kod QR, który umieszczony jest na każdym identyfikatorze. Aplikacja zeskanuje go i odblokuje wybraną grę. Jeden kod to jedna gra, więc by zagrać we wszystkie – należy znaleźć pięć różnych kodów, czyli pięciu różnych wolontariuszy. Punkty zdobyte w grach są sumowane, a trzy najlepsze wyniki zostaną nagrodzone.

 

W TOKiS-ie

 

Będziemy w kluczowych miejscach Tucholi, gdzie spotkać będzie można wolontariuszy WOŚP. Odwiedzimy sztab orkiestry w Tucholi i w Cekcynie, będziemy starali się być z kamerą we wszystkich kluczowych miejscach, aż do słynnego światełka do nieba. Wspaniała impreza z czerwonym serduszkiem w tle. A jak było w ubiegłym roku? Przypomnijmy sobie (mf)

 

Łukasz Szewczyk

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook