31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XXX sesja Rady Miasta: Rzecz o śmieciach, poborach armijnych kobiet i rzetelności mediów (film)

2 min read

Piątkowa sesja przyniosła kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wszystko za sprawą jednego z najbardziej aktywnych – radnego Jeżewskiego. Interesujące jest to, że radny ma sokoli wzrok i iście radarowe ucho w stosunku do spraw miejskich, a kompletnie głuchnie i ślepnie w kwestiach piekielnych wybojów na swoim osiedlu, którego został prezesem. O tej sprawie mówimy grubo od ponad roku – http://tokisfotoblog.wordpress.com/2012/04/27/galeria-z-dedykacja/ i tradycyjnie nikomu to nie przeszkadza, nawet mieszkańcom! Cóż to znaczy przyzwyczajenie, prawda?

Zostawmy wyboje i wracajmy do meritum. Radny słusznie zasygnalizował kilka spraw, niestety jak się okazuje pozostaje pod wielkim wpływem mediów lokalnych, które niestety, czasami popełniają błędy, lub zwyczajnie zlekceważyły temat. Efekt? Jakiś idiotyczny tekst, który przekonuje mieszkańców do racji, które wyssano z redakcyjnego palca i konsternacja wobec oczywistości związanych z pełnioną funkcją. A wystarczy wziąć do ręki telefon i zapytać, skoro się nie uważało, albo zwyczajnie nie było w trakcie obrad komisji, spotkań sesyjnych itd.

Podobny mechanizm może powodować społeczne niepokoje wśród mieszkańców, co samo w sobie jest kompromitujące ( czytelnik wydał swoje pieniądze na przedmiot – gazetę, która napisała nieprawdę). Tak się miało ze sprawą patronki Tucholi. Jest symbolem miasta i wreszcie postanowiono zalegalizować heraldycznie wszelkie aspekty tej symboliki. Jak zawsze przy takich ustaleniach można wprowadzić pewne zmiany, ale są one zdecydowanie kosmetyczne, prawie bez znaczenia. Zrobiono z tego problem – sensację.

Wojsko zainteresowało się kilkoma paniami z naszego miasta. Były na tyle sprawne, że uznano, iż mogą zostać wcielone do służby. Czy się udało? O tym za chwilę.

Powraca jak bumerang kwestia ustawy, potocznie zwanej „śmieciową”. Już za kilka chwil wejdzie w życie, jednak wszystko musi zostać poprzedzone przetargiem, do którego staną różne podmioty. Czy są one przygotowane do takich usług? Czy są wiarygodne, sprawdzone, rzetelne? Czas pokaże, że być może będzie to problem, a być może nie.

Gdzie śmieci będą składowane? To kolejne zarzewie plotek w mieście. Krążące bzdurne informacje mają przekonać do tego, że śmieci z naszego powiatu trafią do dość egzotycznych miejscowości.

Z tymi i innymi insynuacjami rozprawia się Burmistrz Tucholi – pan Tadeusz Kowalski w specjalnym wystąpieniu.

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook