29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z parkingu TOK-u skradziono im auto?

2 min read

W poniedziałek, 13 kwietnia dyżurny funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  w Tucholi odebrał telefon od kierowcy, któremu skradziono samochód. Zdarzenie miało miejsce przy parkingu Tucholskiego Ośrodka Kultury, tuż przed południem.

Zanim opowiemy tę historię warto przypomnieć sobie pewien film, który dla większości naszych czytelników jest zamierzchłą przeszłością wprost z Francji. Znany przed laty znakomity komik Pierre Richard kapitalnie wcielił się w rolę „Roztargnionego” ( Le distrait), który dzięki swojej słabości odszukuje zaginioną córkę swojego szefa, równie roztargnioną jak on. Wybraliśmy jedną ze scen, która świetnie ilustruje to, co wydarzyło się w poniedziałek.

Przed budynkiem TOK-u zamieszanie, dwoje małżonków w średnim wieku znajduje się w ciężkim szoku. Jak twierdzą właśnie stracili

Znalezione obrazy dla zapytania vw touran

samochód, który tylko na chwilę zaparkowali przed budynkiem. Przyjechali do Tucholi z jednej z okolicznych wsi. Samochodem, który skradziono był VW Touran. Mężczyzna powiadomił tucholskich policjantów i czekał na patrol snując domysły, że prawdopodobnie złodziej musiał ich śledzić. Teoria dobra, jak każda inna, ale cóż to? Tuż obok budynku TOK-u przejeżdża policyjny patrol, kierowca auta, które „odjechało” rzuca się na piechotę w pościg za radiowozem. Policjanci oczywiście nie spojrzeli w lusterka wsteczne i trudno się im dziwić, skoro ich celem był Urząd Skarbowy, przed którym zaparkowali na chwilę auto. Widząc komizm sytuacji, można go tylko przyrównać do filmu, którego fragment przed chwilą obejrzeliśmy.

Ale co to? Krótki sprint właściciela – „poszkodowanego” spowodował powrót pamięci! Kierowca wraz z żoną przypomnieli sobie, prawie jednocześnie fakt, że ukradzionego auta wcale nie zaparkowali przed TOKi – em, a kilka ulic dalej, przed budynkiem Domu Rzemiosła! Czyżby byli w Tucholi pierwszy raz, a może to spóźniony wpływ zaćmienia Słońca, które ostatnio podziwialiśmy? Wszystkie wyjaśnienia są dobre, choć to, które roztargniony kierowca skierował telefonicznie drugi już raz ( tę scenę uwieczniliśmy) w krótkim odstępie czasu do policjantów tucholskiej komendy, musiały wzbudzić ich zdrowy wybuch śmiechu, zakładając, że mają poczucie humoru.

A mają?

_______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook