5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z wizytą u przedszkolaków

2 min read

Miejscowi stróże prawa, przy współpracy Stowarzyszenia Bractwa Motocyklowego „Magneto Żalno” w ramach projektu „ Uczymy się razem bezpiecznego zachowania na drodze i w lesie..”, w styczniu i lutym odwiedzili dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie Powiatu Tucholskiego. Dla najmłodszych przewidziana była specjalna atrakcja…

Podczas spotkań w przedszkolach najmłodsi zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się min. o  czym należy pamiętać  poruszając się pieszo po drodze oraz jak przechodzić prawidłowo przez przejście dla pieszych. Po części teoretycznej spotkań dzieci mogły uczestniczyć w części praktycznej z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego.

Najmłodsi dzięki ubranym kamizelkom mogli wcielić się w różne „ pojazdy” i podróżować po specjalnie przygotowanym torze. Dla maluchów była to duża frajda tym bardziej, że podczas podróży musiały stosować się do sygnalizacji świetlnej i ustawionych znaków drogowych. Porządku na drodze pilnował Pan policjant, który „łaskawie pouczał” najmłodszych nie stosujących się do przepisów…:)

Dla maluchów z odwiedzonych  przedszkoli było to duże wydarzenie, dzięki któremu mogły poznać podstawowe zasady obowiązujące na drogach. Jednak trzeba zaznaczyć , że przede wszystkim dla  przedszkolaków była to bardzo fajna zabawa o czym świadczyły ich liczne uśmiechy na twarzach….

Głównym celem przedsięwzięcia – projektu pt. „uczymy się bezpiecznego zachowania na drodze i w lesie..” jest propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci, w drodze do, jak i ze szkoły, a także podczas wypoczynku na terenach leśnych oraz promowanie proekologicznego stylu życia.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook