4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z zimowego na letni…

1 min read

Zmiana z czasu zimowego (astronomicznego) na letni będzie w nocy z soboty (26 marca) na niedzielę (27 marca, jest to Wielkanoc) 2016 r., czyli za 3 dni.

Przejście z czasu astronomicznego, potocznie nazywanego zimowym, na czas letni, bywa kłopotliwe. Przesunięcie wskazań zegarków z godz. 2:00 na 3:00 w nocy z soboty na niedzielę skraca czas na sen o godzinę. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że dzięki temu zabiegowi zyskujemy dodatkową godzinę światła słonecznego wieczorami (kosztem poranka). Jest to jednak zmiana, którą przechodziliśmy wielokrotnie, więc i tym razem zniesiemy dzielnie tę niedogodność.

Konieczność dostosowania wskazań zegarków — przesunięci o godzinę do przodu — jest, na szczęście, mało kłopotliwe. Wskazania w większości urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety, komputery, czy zegarki elektroniczne są korygowane w sposób automatyczny. Dzięki temu możemy bez obaw o pomyłkę zerknąć w niedzielny poranek na czas w naszym smartfonie.

I jeszcze jedno…

Czas letni i zimowy to pozostałość po działalności zbrodniarza, batiuszki Stalina, szukającego oszczędności. Świat o tym zapomniał, my przypominamy.

__________________

(red.)

Mat. mojebezrzecze.pl

kalendarzswiat.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook