19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zakaz jazdy samochodami z silnikami spalinowymi w centrach miast – ZATWIERDZONO!

2 min read

W środę Senat zatwierdził ustawę o biopaliwach i biokomponentach. Ustawa przeszła bez echa, wobec ubezwłasnowolnienia PiS-u w sprawie ustawy o IPN.

Polska znowu wyszła przed szereg i zaaprobowała beznadziejnie bezmyślny projekt zakazu wjazdu samochodom z silnikami spalinowymi w centrach miast. Kto ten przepis złamie zapłaci grzywnę. Zmiana ma zacząć obowiązywać tego lata, a lokalne samorządy dostaną do ręki narzędzie, dzięki któremu będą mogły określić „strefy czystego powietrza”.

Nie mamy informacji, by z nowego prawa miał skorzystać tucholski magistrat, ale zdarzyć się może wszystko, oczywiście po wyborach,zwłaszcza, jeżeli nowym burmistrzem zostanie ten z klucza PiS. Od nowego prawa będą odstępstwa, samorządy będą mogły też zezwolić – czasowo – na wjazd samochodów z silnikami spalinowymi do jazdy po strefach czystego transportu. Zezwolenie takie będzie mogło obejmować przedział czasowy trzech lat i będzie  przyznawane za dodatkową opłatą. Za wjazd do „strefy czystego powietrza” posiadacze samochodów z silnikami spalinowym zapłacą maksymalnie 2,5 złotych za godzinę. Opłata ma obowiązywać przez 8 godzin dziennie od 9 do 17. Przeliczmy, w skali roku z portfela kierowcy ubędzie 630 złotych!

Na co powędrują „zarobki”? Oczywiście na wdrożenie i produkcję elektrycznych klamotów, o ograniczonym zasięgu (nieformalny zakaz poruszania się obywatela własnym autem po kraju?).

Paranoja obecnych władz, zdaje się nie mieć końca.


(mrf.)

Fot. Pixabay

Na pdst. nczas.com

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook