16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Żalno: Siłownia plenerowa wraz ze ścieżką spacerową

1 min read

W Żalnie, na placu zabaw zbudowana została siłownia plenerowa wraz ze ścieżką spacerową. Inwestycja ta zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-20013 z konkursu ogłoszonego przez LGD „Bory Tucholskie” w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Powstanie nowego obiektu rekreacji było możliwe dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno, które złożyło projekt na budowę siłowni i ścieżki, zaangażowaniu mieszkańców Żalna, którzy samodzielnie wykonali ścieżkę spacerową oraz Gminie Kęsowo, która dofinansowała wykonanie projektu wraz z kosztorysem inwestorskim i udzieliła pożyczki stowarzyszeniu na zakup urządzeń siłowni plenerowej.

Siłownia plenerowa składa się z następujących urządzeń: biegacz i orbitek, prasa nożna i krzesło do wyciskania, surfer i twister oraz wioślarz. Wszystkie urządzenia posiadają instrukcje do ćwiczeń: obrazkową i literową.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 25118,45zł

________________________________

Pojechaliśmy obejrzeć to cudo…

Czy tak ciężko uszanować te przedmioty? Rodzice! Zainteresujcie się tym, co robią wasze latorośle, miast potem mieć pretensje.

Mat. Gmina Kęsowo

Fot. TOKiS – PRESS PATROL

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook