29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Żalno – status – Kwiatowa Wieś

2 min read

Od soboty (15 dnia czerwca) piękne Żalno (kuj – pom obok Tucholi) słynące z obecności fotoradarów dyscyplinujących kierowców, znane będzie z tego, że w tym miejscu mieszkańcy  pokochali kwiaty do tego stopnia, że ich miejscowość otrzymała status „Kwiatowej Wsi”. I rzeczywiście, są wszędzie. Zmieniając odrobinę dotychczasowe scenariusze, wybraliśmy się tam z wizytą na kilka godzin przed uroczystym, oficjalnym otwarciem uroczystości.

Przy ulicach umieszczono motywy kwiatowe, które jasno sygnalizują charakter tej wsi. Specjalne kotyliony, przyozdobione rowery tonące w kwiatach, podobnie wyglądają domy, ich obejścia. Wszędzie trwają gorączkowe przygotowania, mieszkańcy Żalna dokonują ostatnich poprawek w obejściach domostw. Trwa koszenie traw, wszystko wygląda bardziej, niż wzorowo. To definitywny koniec wydumanych opinii o tym, że wieś musi być „czymś innym” w stosunku do innych ośrodków. Polska wieś to nowoczesność, porządek i gospodarność, dowód? Żalno!

Niewiele miejscowości ma swój zbiornik wodny w centrum, na chwilę zatrzymaliśmy się, aby odpocząć. Wycelowany obiektyw w toń wody, kamera zarejestrowała wszystko, są w nim ryby. Nieopodal plątanina uliczek, wszystkie porządnie wybrukowane, czyste, zadbane, pięknie opisane nazwami. Docieramy do Kwiatowej, tego dnia jest tą najważniejszą z uliczek.

Krótki spacer i obowiązujące tego dnia akcenty: kwiaty, kwiaty, kwiaty.

No, tak, ale wszystkim brakuje tego najważniejszego akcentu – relacji z uroczystości, która zaminiła się w rodzinny festyn. Oczekiwaniom staje się zadość, dzięki znakomitemu portalowi o dźwięcznej nazwie „Tucholanin” do którego serdecznie zapraszamy, jednocześnie gratulujemy kolegom wszystkich pięknych relacji, które dotychczas przygotowali. (Andrzeju, brawo!)

_________________________________________

Panie, panowie – zapraszamy to lektury i obejrzenia pięknej galerii fotografii. Całość przygotowali koledzy z redakcji TUCHOLANINA. (klik)

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook