18 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zapomoga dla samorządów

2 min read

I ponownie daje o sobie znać polityka kija i marchewki, oczywiście w stronę samorządów, które jakoś trzeba udobruchać po serii wpadek rządu, który swoją niekompetencję nadrabiał łupiąc kasy miejskie i wiejskie. A samorządowcy? Cóż, cieszą się, że swoje zgryzoty przepchną odrobinę dalej i trudno im się dziwić, cel jest nadrzędny – ludzie.

Komitet centralny politbiura PiS-u ogłosił kolejny sukces, a ten został ubrany w kolorowe piórka słów. Podarujmy sobie słowne wodotryski i przejdźmy do konkretów.

Krzykliwy tytuł : „78 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” niczego nie zmieni, bo wiemy, że rząd nie ma swoich pieniędzy i podobne przedsięwzięcia finansowane są z naszej kieszeni. A tymczasem inflacja galopuje jak wściekła, to efekt dodruku pieniądza przez mennice, oczywiście bez pokrycia.   Warto się też zastanowić na tym, czy dzisiejsze „dobre wieści” nie są przedsionkiem świątecznego piekiełka, którego imię brzmi godzina policyjna, wprowadzona oczywiście dla naszego dobra i aby nas udobruchać, wszak covid tłumaczy każdą podłość tego ogłupiałego rządu.

NA JAKIE KWOTY MOŻE LICZYĆ POWIAT TUCHOLSKI?

  • Tuchola – 1 mln zł – Przebudowa i rozbudowa budynku Tucholskiego Ośrodka Kultury.
  • Kęsowo – 1 mln zł – Budowie odcinków sieci wodociągowej w miejscowości Kęsowo i Tuchółka.
  • Gostycyn – 1 mln zł – Utworzenie Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Mieszkańców (budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie, modernizacja budynku Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Centrum Monitoringu).
  • Cekcyn – 1 mln zł – Budowa boisk wielofunkcyjnych w Cekcynie i Zielonce oraz przebudowa boiska trawiastego w Cekcynie.
  • Śliwice – 0,4 mln zł – Przebudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy.

Warto też zauważyć, że gm. Lubiewo nie została ujęta w tym zestawieniu, podobnie jak swego czasu Cekcyn.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook