28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W V LETNIM FESTIWALU ORGANOWYM! Słowo wstępne – Mariusz R.Fryckowski

2 min read

Panie, Panowie, przez najbliższe kilka tygodni portal, którym mam zaszczyt zarządzać zmieni się, to oczywiste. Tucholska Oficyna Kulturalna i Społeczna nie jest taką tylko z nazwy.

Jesteśmy blisko przeciętnego obywatela i jemu pomagamy oraz informujemy go w sposób otwarty i niezależny od jakichkolwiek „sił”, o sprawach bardzo istotnych. Jednak największą wartością jest dla nas krzewienie kultury i popularyzowanie sztuki, jednak nie tej płytkiej, łatwej, miłej, która nie wymaganajmniejszego wysiłku intelektualnego. Jest przeciwnie i to samo w sobie jest odkrywaną przez wielu wartością.

Dla mojego pokolenia mówienie o czymś tak oczywistym zakrawa na stratę czasu, ale…, właśnie, może wspólnie przypomnijmy sobie konto, co jest wartością samą w sobie, gdzie w cieniu dobrego kina, teatru, świetnej książki pojawia się największe osiągnięcie ludzkości – muzyka. Przynajmniej dla mnie ta zawsze będzie związana z tradycyjnymi instrumentami i talentem muzyków. Jeżeli miałbym wybrać instrument, uczynię to tutaj i natychmiast – organy i właśnie tym chcę zarażać, jak przysłowiową dżumą.

Bez wyjeżdżania gdziekolwiek mamy niezwykłe szczęście brać udział w uczcie, którą zapewnią nam tak wybitne nazwiska jak: Fantini, Bach, Donniger, Rameau i inni. Jeżeli dodam do tego nazwiska wykonawców: Hulisz, Kowalkowski, Miszk, Musiałczyk, Brzozowski, Szewczyk i innych, to przepraszam, po takiej artystycznej orgii mogę już spokojne… umierać. Mamy to na wyciągnięcie ręki, wystarczy przyjść, zamknąć oczy i… słuchać, słuchać, słuchać…

V LETNI FESTIWAL ORGANOWY rozpocznie się już w najbliższą niedzielę! Wspaniałe wydarzenie kulturalne z radością objęliśmy patronatem medialnym. ZAPRASZAM wraz z Przyjaciółmi!

Jesteś zaproszony, dołącz do nas !

_____________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook