29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zarządu Powiatu Tucholskiego na spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem

2 min read

Pierwotnie, ze strony Starostwa Powiatowego w Tucholi do ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji powędrowało zaproszenie do Tucholi. Niestety, nawał pracy przy Wiejskiej odmierza czas trochę inaczej i zamierzenie spaliło na panewce. Jednak, co się odwlecze, to…

W piątek (30 września) Członkowie Zarządu Powiatu Tucholskiego wzięli udział w spotkaniu z ministrem dsc_0683Mariuszem Błaszczakiem szefem resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wręczono  promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz uhonorowano funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. W ramach przyznanej dotychczas pomocy Powiat Tucholski otrzymał dwie promesy:

  • – na przebudowę drogi powiatowej Śliwice-Łążek-Tleń  oraz
  • – na przebudowę drogi powiatowej Wieszczyce – Wielka Klonia.

Łączna kwota przyznanego dofinansowania dla Powiatu Tucholskiego to 1.600. 000. zł.

Oprócz ministra Mariusza Błaszczaka w uroczystości uczestniczyli również Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, posłowie na Sejm RP  Jan Krzysztof Ardanowski oraz Tomasz Latos, Komendant dsc_0664Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. Janusz Halak, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł  Spychała, komendanci powiatowych i miejskich PSP, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Obecni byli również przedstawiciele samorządów, którym przyznano promesy.

Na zakończenie tej części spotkania w imieniu samorządowców z regionu głos zabrał Starosta Tucholski Michał Mróz, który za otrzymane wsparcie podziękował zarówno Ministrowi jak również Wojewodzie z jednoczesnym apelem o dalszą pomoc w razie wystąpienia strat materialnych spowodowanych gwałtownymi zdarzeniami pogodowymi.

Następnie Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski wręczyli wyróżnienia 20 funkcjonariuszom PSP z regionu, którzy w sposób szczególny zasłużyli się podczas działań związanych z usuwaniem skutków wichur i nawałnic w czerwcu i lipcu tego roku. Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi nagrodę otrzymał młodszy ogniomistrz Kazimierz Świerczyński.

________________

(red.)

Mat. nadesłane.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook