12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zatrzymano dwóch sprawców przestępstw

2 min read

Zatrzymaniem dwóch sprawców przestępstw zakończyły się 2 kontrole drogowe przeprowadzone w środę (05.04.2017r) na terenie powiatu tucholskiego. W godzinach rannych zatrzymany został nietrzeźwy kierujący motorowerem. Późnym wieczorem w ręce policjantów „wpadł” mężczyzna posiadający dopalacze.

Kierującego motorowerem funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli przed godz. 7.00 w rejonie Rudzkiego Mostu. Od zatrzymanego do kontroli 28 – latka policjanci wyczuli alkohol. Wstępna weryfikacja w miejscu zatrzymania potwierdziła przypuszczenia „mundurowych”. Przeprowadzona w jednostce Policji kontrola stanu trzeźwości mieszkańca gm. Kęsowo wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło 0,78 prom. 28 – latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

O jadącym zygzakiem, na trasie Tuchola – Bysław, oplu, dyżurny tucholskiej komendy został powiadomiony telefonicznie ok. godz. 22.00. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd w Bysławiu. Kierującym okazał się 29 – letni mieszkaniec gm. Lubiewo. Kontrola urządzeniem AlkoBlow (policyjna świeczka na – zdjęciu) wykazała jednak, że mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że powodem nietypowej jazdy były problemy zdrowotne mężczyzny. Nerwowe zachowanie kierującego skłoniło jednak funkcjonariuszy do poddania go kontroli osobistej. W jej trakcie policjanci ujawnili u mężczyzny 2 woreczki strunowe z białym proszkiem. Wg oświadczenia 29 – latka zabezpieczony proszek to dopalacze. W sumie mieszkaniec gm. Lubiewo miał ich przy sobie ok. grama. Skład zabezpieczonej przez funkcjonariuszy substancji musi zostać ustalony w trakcie badań laboratoryjnych. W przypadku, gdy wykażą one w składzie obecność substancji zabronionych, mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook