31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zdolni znowu na start

2 min read

Urząd Marszałkowski informuje na swoich stronach www…

Przygotowujemy czwartą edycję projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Zdolni na start”.  W roku szkolnym 2013/2014 wsparcie otrzyma 330 młodych mieszkańców regionu.

 

– Program stypendialny „Zdolni na start” stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystać  między innymi na rozwój naukowych zainteresowań. Uczniowie i ich rodzice mają całe wakacje aby dobrze przygotować się do aplikowania o stypendium – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zakłada dwa nabory wniosków: w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015. W pierwszym z planowanych okresów przewidziane jest przyznanie 330 stypendiów, a w kolejnym 340. Stypendium w kwocie 400 zł miesięcznie, wypłacane będzie w okresie od września 2013 do sierpnia 2014 (przez 12 miesięcy). Wynagrodzenie opiekuna dydaktycznego stypendysty wyniesie do 100 zł brutto. Wypłacane będzie na podstawie umowy regulującej sposób współpracy z uczniem i realizacji indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego tworzonego dla każdego stypendysty.

Zasady i warunki przyznawania stypendium:

stypendysta musi być uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej znajdującej się w województwie kujawsko-pomorskim,

do dnia sporządzenia wniosku spełnił jeden z warunków takich jak: uzyskanie wciągu ostatnich dwóch lat szkolnych tytułu finalisty lub laureata w konkursie dla uczniów szkól podstawowych lub gimnazjów; realizował indywidualny tok lub program nauki w minionym roku szkolnym; realizował w minionym roku szkolnym samodzielną lub zespołową pracę naukową lub prowadził badania naukowe pod opieką pracownika naukowego.

W nowej edycji projektu wprowadzono zmiany w kryteriach naboru oraz zasadach oceny wniosków o przyznanie stypendium. Została także zwiększona liczba stypendystów oraz kwoty przyznanych stypendiów i wynagrodzeń nauczycieli – opiekunów.

Regulamin projektu „Zdolni na start” tutaj

Nabór wniosków w roku szkolnym 2013/2014 zaplanowany został na okres 2 – 20 września.

Wypłata kolejnych transzy stypendium będzie zależeć od realizacji założeń określonych w indywidualnym planie rozwoju edukacyjnego stypendysty.

O ubiegłorocznej edycji projektu „Zdolni na start” tutaj.

Czytaj też: „Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” tutaj.

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

(red.)

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook