22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Żegnamy Zbigniewa Wodeckiego

1 min read

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego rozpoczną się o godzinie 14:00 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Jak przekazał menadżer Zbigniewa Wodeckiego, ostatnim życzeniem wybitnego artysty było  zostanie pochowanym w swoim ukochanym mieście –  Krakowie, na cmentarzu Rakowickim, w rodzinnym grobowcu. O godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej odbyła się  msza święta. Tuż przed pogrzebem Wodeckiego rodzina zmarłego wydała oficjalne oświadczenie,  zaapelowała w nim o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości. Poproszono również o nieprzynoszenie kwiatów i wiązanek, a zamiast tego przekazywanie datków na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Wśród przybyłych są: Aleksandra Kwaśniewska z mamą i mężem, Alicja Majewska, Olaf Lubaszenko, Kinga Rusin, Jacek Wójcicki, Krzysztof Piasecki, Andrzej Mleczko, Krzysztof Materna, jest również przyjaciółka artysty z Tucholi, pani Halina Janowska – Giłka od której dzisiaj rano, otrzymaliśmy wzruszającego SMS-a i wielu innych.

Artysta był częstym gościem Borów Tucholskich, osobliwie, tucholanie uznali go za swojego przyjaciela, którym bez wątpienia był. Odszedł ktoś wyjątkowy, dobry i wrażliwy człowiek, muzyk i artysta…, na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.


(red.)

Fot. Paweł Pawłowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook