4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Żenująca wizytówka miasta

2 min read

Tą sprawą TOKiS – PRESS zajmuje się nie od dzisiaj, sezon urlopowy kończy się, ale póki co tysiące aut z różnych części Polski i świata każdego dnia przebijają się również przez Rudzki Most. A tam, niczym bilbord, straszy asymetryczny budynek,  oddalony od głównej arterii o zaledwie kilkadziesiąt kroków. Jednak nie o bryłę domu tutaj chodzi, a o wielki napis na jego bocznej ścianie, którą „podziwiają” od lat okoliczni mieszkańcy i przyjezdni.

Dom ma swojego właściciela, któremu wyrządzono szkodę, ktoś wielkimi literami nabazgrał tekst, który szkaluje instytucję, której jednym z zdań jest niedopuszczenie do podobnych wybryków. Oczywiście trudno jest przez 24 godziny na dobę, przy każdej opuszczonej budowli postawić „stójkowego”, ale do pewnych rzeczy w tak gęstej zabudowie nie powinno dochodzić. Trudno uwierzyć w to, że w chwili, gdy wulgarny napis powstawał, wszyscy okoliczni mieszkańcy byli ślepi i głusi.

Napis niczym nie wzruszony istnieje i zapewne będzie istniał jeszcze długo, czy nie ma możliwości jego likwidacji? Rozmawialiśmy w tej sprawie z panem Burmistrzem Tucholi, jest jak zawsze otwarty na wszelkie sugestie i pomysły, ale w tym przypadku jest częściowo bezsilny. Teren prywatny jest rzeczą świętą, pozostaje tylko jedno…, zasłonięcie budynku np. banerem. Naturalnym staje się pytanie: po co? Jesteśmy cywilizowanym krajem i zwyczajna rozmowa może zdziałać więcej, niż wydawanie pieniędzy na bezsensowne „parawany” – wystarczy porozmawiać z właścicielem, kupić kubeł farby zgodnej z życzeniem, pomalować i po sprawie. Okazuje się, że nie.

Rozmawialiśmy w tej sprawie z panem Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, On również jest bezsilny, prócz przygotowania odpowiednich dokumentów, notatek  i wobec niemożliwości wykrycia sprawców policjanci są bezsilni. Obraźliwy napis godzi w ich dobre imię, a oni mogą wyłącznie… patrzeć na to.

Rozmawialiśmy również z właścicielem posesji, na któej umieszczono napis, jego motywacja i postępowanie jest dla nas kompletnie niezrozumiałe. Odkrywamy niezwykły upór i determinację w samodzielnym wykryciu sprawców. Mamy wrażenie, że sam napis jest dla niego najmniej istotnym. Doprawdy zadziwiająca sytuacja i brzmi dziwnie w ustach urzędnika bardzo ważnej instytucji państwowej z siedzibą w Tucholi.

Nikt niczego nie może, choć wszyscy wiedzą w czym jest problem. Ledwie kilkaset metrów dalej znajduje się budynek prokuratury, bez wątpienia zatrudnieni tam urzędnicy również mają ten budynek przed oczami i to każdego dnia, Oni także są bezsilni?

Skoro nikt niczego nie może zrobić, pozostaje jedno – ODWRÓCIĆ GŁOWY, bo w tym wszyscy jesteśmy mistrzami.

______________________

(red.)

Pani Ewa w naszym profilu Facebooka zaproponowała wizję budynku po remoncie. Co na to właściciel?

tokistuchola@gmail.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook