15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zjawiska pogodowe na Tucholą (Film)

2 min read

Oj daje nam się we znaki pogoda. Codzienne skoki temperatury sięgają dwudziestu stopni w cyklu pomiędzy nocą, a dniem. Strumienie wody leją się z nieba, a rolnicy jak zwykle już szacują straty, efekt, zawsze będzie ten sam – pretekst do podniesienia cen płodów rolnych. Zostawmy ekonomię w spiżarni, a zajmijmy się tym, co widać, zwłaszcza nocą. Dzieje się sporo, praktycznie od tygodnia, każdej nocy, niebo rozświetlają błyski. Z 01 na 02 lipca około trzeciej piętnaście nad ranem, przez Tuchole przetoczył się kolejny front burzowy. Tym razem przeszedł bokiem, najbardziej ucierpiało Zblewo k/ Czerska, tam właśnie spalił się młyn wodny.

Pozostały fundamenty, chociaż złośliwi twierdzą, że burza była tylko tłem dla celowego podpalenia. Cóż, szczegóły ustali wkrótce prokuratura. Tamtej nocy, tucholskie służby nie miały zbyt dużo pracy, zdecydowanie więcej następnego dnia. Było duszno, parno, chwilami skrajnie gorąco, nie dziwota, że kierowcy zasypiali za kierownicami swoich pojazdów, a przechodnie mdleli na ulicach.

Co cieszy, coraz więcej osób potrafi udzielać pierwszej pomocy przy omdleniach, czyżby to pokosie akcji Jurka Owsiaka? Wszystko wskazuje, że tak i…dobrze!

Pamiętajmy o tym, aby unikać przegrzania i odwodnienia, zwłaszcza teraz. Słowem kolejne „dziwne lato” rozpoczęło się.

I jeszcze jedno…, nie próbujcie naśladować naszych eksperymentów z kamerami, podczas burzy. Znajdujemy się w takich miejscach, że absolutnie nie grozi nam najmniejsze niebezpieczeństwo.

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook