28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zmiana dzielnicowych i praca tych funkcjonariuszy ponad siły, dowodem na braki kadrowe w tucholskiej POLICJI?

2 min read

wiosnaW tucholskiej komendzie policji nastąpiły zmiany na stanowiskach dzielnicowych. Zmiany dotyczą gmin Tuchola i Gostycyn. W związku ze zmianami kadrowymi w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi,   od ubiegłego tygodnia  nastąpiła zmiana na stanowiskach dzielnicowych w dwóch rejonach na terenie powiatu – informuje rzecznik prasowy policji w swoim portalu.

W rejonie obejmującym miejscowości :  Jesionowo, Wiśniówka, Trzcionek, Wymysłowo, Bielska Struga, Rzepiczna, Legbąd, Dziekcz, Mała Komorza, Kiełpin – dzielnicowym jest – st.asp. pan Jacek Mężydło (tel. służbowy 52 33 66 216).
W rejonie obejmującym miejscowości : Siciny, Tuchółka, Żalno, Nowe Żalno, Piastoszyn, Grochowo, Sicinki, Obrowo funkcję dzielnicowego pełni  – asp. pan Jarosław Podgórski (tel. kom. 731 715 731).
Portal informuje o tym, że z policjantami można kontaktować się osobiście lub telefonicznie. Do dzielnicowego można zgłosić się z różnymi problemami,  funkcjonariusz postara się pomóc sam lub pokieruję osobę i wskaże, gdzie może ona szukać pomocy.
Zaraz, jak to możliwe, że dwóch funkcjonariuszy obsługuje łącznie 18 miejscowości?! To fizycznie niemożliwe, podobnie jak fakt, że większość mieszkańców tych miejscowości nigdy nie pozna swojego dzielnicowego, no chyba, że w sytuacji, kiedy dojdzie do jakiegoś incydentu. Współpraca społeczeństwa z policją? Wolne żarty, to fizycznie niemożliwe! Czy w takim razie obywatel może czuć się bezpiecznym? Na to pytanie Czytelnik odpowie sobie sam.
__________________________
(red.)
Źródło: tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Kadr z filmu „Wiosna panie sierżancie” – opowieść o wzorowym komendancie milicji, w roli głównej Józef Nowak.
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook