25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zmiany w dofinansowaniu do OŹE!!!

2 min read

20 czerwca 2018 miało miejsce spotkanie podsumowująco – informacyjne z firmą GlobalECO. Pragniemy Państwa poinformować o zmianach które pojawiły się w programie dotacji na Odnawialne Źródła Energii.

Wszyscy zainteresowani udziałem w programie powinni złożyć nowe ankiety do dnia 25 czerwca 2018 (Dotyczy również osób które złożyły już wcześniej ankiety). Stosowny druk ankiety można złożyć na stronie firmy GlobalECO link do ankiety, publikujemy poniżej lub pobrać druk i złożyć w urzędzie. Zmienia się również próg dofinansowania max 46% więcej informacji poniżej.

Terminy

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu- maj 2019 r.

Kto może uczestniczyć w programie?

Program przeznaczony jest dla osób, które zamieszkują teren gminy, które wnioskowane urządzenia wykorzystają na potrzeby gospodarstwa domowego. W przypadku gospodarstw rolnych wielkość instalacji będzie szacowana na zaspokajanie potrzeb bytowych. Nie ma możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę urządzeń w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Do programu kwalifikują się tylko te budynki, które posiadają odbiór techniczny, bądź odbiór ten zostanie uzyskany przed majem 2019 roku.

Poziom dofinansowania

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50% kosztów kwalifikowanych zgodnie z zapisami regulaminu konkursowego,

Maksymalny poziom dofinansowania w przypadku instalacji w obrębie budynku mieszkalnego, podatek VAT 8%: 46% całkowitej kwoty brutto,

Maksymalny poziom dofinansowania w przypadku instalacji w obrębie budynku gospodarczego lub gruncie, podatek VAT 23%: 42% całkowitej kwoty brutto

O co można wnioskować?

Instalacje fotowoltaiczne – do wytwarzania energii elektrycznej. W wyniku pracy instalacji można prawie, że całkowicie ograniczyć roczne koszty energii elektrycznej.

Instalacje kolektorów słonecznych – do przygotowania c.w.u.

Instalacje powietrznych pomp ciepła – do przygotowania c.w.u.

Kotły na pellet – montuje się wraz ze zbiornikiem paliwa i specjalnym podajnikiem. Zasobniki paliwa o pojemności 1m3 pozwalają bezobsługowo ogrzewać dom nawet przez 5-7 dni. Kotły na pellet drzewny charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, w dużym stopniu zautomatyzowaną. Paliwo automatycznie pobierane jest z zasobnika i przekazywane na ruszty nad palnikiem. Paliwa nie trzeba rozpalać, kotły rozpalają się automatycznie, wtedy kiedy jest taka potrzeba.

Ankieta Online Druk Ankiety PDF Prezentacja ze spotkania

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie firmy obsługującej nabór www.globaleco.pl/oze

Nie wszystkie pytania są obowiązkowe, w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie ankiety, typu instalacji

prosimy o kontakt pod numerem +48 502 757 001 lub mailowo, doradcy@globaleco.pl


sliwice.pl

Fot. https://www.oferteo.pl/kolektory-sloneczne/konin

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook