28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZWIASTUN MATERIAŁU w PRZYGOTOWANIU: RIPOK – inwestycja za ponad 20 mln złotych wczoraj była przyszłością, dzisiaj działa pełnią mocy!

1 min read

O tej inwestycji pisaliśmy wielokrotnie, byliśmy pierwszym medium, któremu dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi zaprezentowano inwestycję na różnych etapach powstania. Na naszych oczach przyszłość stała się teraźniejszością.

19 listopada na terenie składowiska odpadów w Bladowie zorganizowano konferencję pn. „Ripok, czyli co?”

Nowe uregulowania prawne w zakresie gospodarowania odpadami wprowadziły pojęcie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Jest to zakład zagospodarowania odpadów o mocy przerobowej wystarczającej do przyjmowania i przetwarzania odpadów z obszaru zamieszkałego przez co najmniej 120 tys. mieszkańców, spełniający wymagania najlepszej dostępnej techniki (BAT) i technologii.

Przygotowane wykłady uświadomiły nam z jak poważnym problemem zmierzyło się tucholskie PK, aby spełnić wszystkie postępujące normy, które wymusza na nas UE. Składowisko przyjmuje odpady z dwóch powiatów: sępoleńskiego i tucholskiego. Surowca jest sporo, priorytetem nowej instalacji stało się wpierw sortowanie i zmniejszenie objętości odpadów, a następnie przetworzenie ich do takiego stopnia, aby odzyskać wszystko, co stanowi jakąś wartość. Przetworzony surowiec znajduje klientów, a bezużyteczne resztki trafiają do gigantycznych kwater.

Już wkrótce pełna relacja filmowa, oczywiście tylko u nas.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook