31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Zwycięska Nike” już w rękach Burmistrza Tucholi

2 min read

To się narobiło, gdzie się człowiek nie ruszy, tam burmistrz, wszędzie Go pełno…, zaraz, tak powinno być! Tym razem,  zasługi samorządowca dostrzegli i nagrodzili specjalnym wyróżnieniem, inwalidzi wojenni.

We wtorek (5.12) w Restauracji „Cechowa” w Tucholi odbyło się coroczne spotkanie członków Związku Inwalidów Wojennych RP na czele z prezesem bydgoskiego zarządu miejskiego i wiceprezesem zarządu okręgowego organizacji Janem Mocarskim. Wzięli w nim udział burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, sekretarz gminy Tuchola Justyna Gackowska i kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Tucholi Danuta Magadzia.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do rozmów i przywołania wspomnień członków związku oraz złożenia życzeń świątecznych i noworocznych. Jednak nie tylko, ponieważ prezes Jan Mocarski przygotował dla burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego niespodziankę.

„Jest to nasza odznaka. Nosi nazwę: „Zwycięska Nike”. To w zamian za to, że ten człowiek robi wszystko, żebyśmy się mogli spotykać” – podkreślił Jan Mocarski, wręczając odznakę burmistrzowi.

Dodajmy, że to zaszczytne wyróżnienie przyznane zostało przez Zarząd Główny Związku Inwalidów Wojennych RP w uznaniu zasług burmistrza Tadeusza Kowalskiego.

„Służymy miejscem i gościną. Czuję się nieco zakłopotany, że tylko za to, że tutaj pomagamy, to od razu kolejny medal. Ale ja się z niego bardzo cieszę i tak jak pan prezes oczekuje, będziemy dalej państwa wspierać, nie ma innej możliwości. Państwo macie swoje zasługi dla naszego społeczeństwa, dla kraju i jesteście teraz już w takim złotym wieku. I takich ludzi trzeba wspierać, szanować, pielęgnować” – zaznaczył burmistrz.

Z kolei prezes Jan Mocarski zapowiedział, iż w przyszłym roku ze względu na stan zdrowia, zrezygnuje z pełnienia jednej ze swoich funkcji.

„W przyszłym roku będą przeprowadzane wybory w naszych organizacjach. W naszej bydgoskiej organizacji będzie to miesiąc kwiecień i wtedy ja zrezygnuję z przywództwa miejskiego, bo mam jeszcze całe województwo do tego. Zostaję w województwie, bo mam trochę za dużo. Żal mi tego wszystkiego, bo ja z Tucholą jestem zżyty” – mówił Jan Mocarski.

Podczas spotkania był czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych życzeń.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook