4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zwycięży układ, czy zdrowy rozsądek?

2 min read

Jutro jest ów dzień „X”. Dzień, gdzie rozstrzygnie się wszystko to, co dotyczy kwestii obecnie rządzącej Powiatem Tucholskim Starościny. Sprawa nie ma precedensu, kwestia odwołania jest tak wyjątkowo mętna, jak tylko to możliwe. Głównym powodem jak zawsze są pieniądze, a właściwie długi, które pozostały po powszednich ekipach rządzących, a którymi obarcza się m.in. obecną Panią Starościnę.

To ewidentne nadużycie dokonywane na naszych oczach. Można je pominąć, nie zauważając całości, lub odnieść się do kwestii w sposób czysto formalny. Papiery nie kłamią, dokumenty stanowią niepodważalny dowód na to, że prawda rozmyła się w ustawkach czysto partyjnych, a te nawet wrogo nastawione do siebie, tym razem wchodzą w układ, gdzie wspólnym wrogiem jest bogu ducha winna kobieta, której jedynym grzechem jest to, że jest. Jeden z radnych słusznie zauważył w któryś z wywiadów – „nie zmienia się kapitana podczas rejsu”, zwłaszcza wtedy, gdy zaczyna wychodzić z opresji, ratując ludzi i urząd.

Tucholską przywarą „aktywistów” jest dwulicowość, to wyjątkowo podła cecha, gdzie uśmiechając się w twarz, wkładają przysłowiowy nóż w plecy temu, kogo chcą wykończyć. Nawet za rządów „czerwonych” podobnych sytuacji nie widziało światło dzienne. Teraz nie ma już najmniejszych hamulców moralnych, liczy się wyłącznie przejęcie władzy, a ludzie i tak pozostaną obojętni, bo niczego nie rozumieją bazując na plotkach.

 

Kto z uprawnionych do głosowania odda głos za odwołaniem obecnej Starościny? Tę kwestię warto pozostawić sumieniom i moralności tych ludzi. Czy przemyślą sprawę, czy poszukają kolejnego idiotycznego rozwiązania? Dla nas ważne jest jedno, z obecną Starościną stracimy zdecydowanie mniej pieniędzy podatników, niż z ekipą, która dopiero będzie się uczyć rządzenia. Amatorów nie potrzebujemy, nie stać nas na nich.

 

Zapewne jutro o tej porze sprawa będzie jasną, a my podzielimy się z Czytelnikami relacją z niezależnego punktu widzenia.

 

(Mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook