8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zwyczajnie niezwyczajni – piękna uroczystość w Tucholskim Ośrodku Kultury

2 min read

29 października (wtorek) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji 50-, 55- i 60–lecia pożycia małżeńskiego 24 par. Dziewięć małżeństw obchodziło Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.

W imieniu Prezydenta RP pan Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski odznaczył Szanownych Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Dziesięć par świętowało Szmaragdowe Gody, czyli 55-lecie pożycia małżeńskiego, a pięć Diamentowe Gody, czyli 60-lecie pożycia małżeńskiego. Burmistrz Tucholi wręczył Szanownym Jubilatom pamiątkowy dokument, drobny upominek i kwiaty. Po części oficjalnej wszystkie jubileuszowe pary zostały zaproszone na poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze.

 —————————————————————

Tak brzmi fragment suchej notatki, która pojawiła się tuż po uroczystościach w portalu miejskim. Zmieńmy to, bo było odrobinę inaczej…

Do sali widowiskowej przybyło wielu gości, najważniejszymi są ci, którzy obchodzą dzisiaj swój szczególny dzień. Dla młodych czytelników naszego pisma liczby za chwilę zadziałają porażająco, jednak to możliwe, aby móc wspólnie przeżyć 50, 55, 60 i więcej lat! Udowodniły to dzisiaj aż 24 pary. Jak to możliwe? Wyjaśnienie jest dość proste, kluczem jak zawsze pozostaje miłość, a tego uczucia wyjaśnić nie można, choć borykało się z nim wielu, od naukowców, po poetów, a ona jest obecna w nas przez całe życie. U dzisiejszych jubilatów widoczna była aż nadto, zobaczymy to w gestach w wielu ujęciach relacji filmowej, którą wspólnie przygotowaliśmy.

Nie zwykliśmy chwalić władz miasta, jednak to, czego dokonał dzisiaj pan Burmistrz, świadczy o jego wyjątkowości i zwyczajnej klasie, to również obejrzymy już za chwilę.

To była piękna i wzruszająca gala, przygotowaliśmy prezent dla Szanownych Jubilatów i ich rodzin. Niech te kadry trafią do Państwa albumów i pozostaną tam na zawsze, jako pamiątka dzisiejszego, jakże wyjątkowego dnia…

****

*****************

Pozostałe dziesiątki zdjęć odnajdziecie Państwo w naszej galerii

LINK

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook