0 3 min 3 lata

Takie sytuacje znamy z filmów z gatunku „mocnego kina”, a choćby Liberator II z samozwańczym mistrzem technik walki – Stevenem Segalem w roli głównej, ale u nas w Tucholi? Coś musi być jednak inaczej i rzeczywiście, niedoszły piroman MacGyver, był delikatnie mówiąc, pijany jak bela, ale ciągle pod większym wpływem kina, chyba…

To jeszcze jeden dowód na to jak ważne jest stworzenie kina i  klubu dyskusyjnego poświęconego prawidłowemu zrozumieniu założeń  reżyserskich w przekazie najważniejszej z muz, tej X-tej.

W sobotę (3.04.21r.) ok. godz. 22:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia porządku, przez nietrzeźwego mężczyznę w kamienicy w centrum starego miasta.

Skierowani na miejsce policjanci od razu zauważyli agresywnego i pobudzanego delikwenta. Wyczuli też od mężczyzny silną woń alkoholu, co zapewne utrudniało komunikację. Agresor nawet w obecności mundurowych nie chciał się uspokoić. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Podjęto decyzję o umieszczeniu mężczyzny w policyjnym areszcie w celu wytrzeźwienia.

W trakcie wykonywania przez policjantów czynności, agresor wielokrotnie powtarzał, by mundurowi sprawdzili jego mieszkanie. Okazało się, że mężczyzna uszkodził wąż doprowadzający gaz do kuchenki i odkręcił zawory palników. Policjanci natychmiast wrócili na miejsce. Przed kamienicą stało już kilka osób, informujących o silnym zapachu gazu dochodzącym z mieszkania zatrzymanego. Policjanci zamknęli główny zawór doprowadzający gaz i jednocześnie ewakuowali ponad dwudziestu mieszkańców. Na miejsce przyjechała również Jednostka Państwowej Straży Pożarnej, z którą zabezpieczono mieszkanie. Czujniki obecności gazu wskazywały jego wysokie stężenie. Po wywietrzeniu lokalu okazało się, że wąż doprowadzający gaz do kuchenki został celowo uszkodzony. Ponadto włączony był również piekarnik elektryczny, a na klatce schodowej, przy licznikach gazowych znajdował się zapalony znicz.

Po ponownym sprawdzeniu przez strażaków stężenia gazu, mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Dzięki skutecznej akcji nie doszło do tragedii.

We wtorek (6.04.21r.) w miejscowej prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia utraty życia i zdrowia mieszkańców oraz zniszczenia mienia o znacznych rozmiarach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego, 55-letniego mieszkańca Tucholi, 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Na pdst. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl